Plik .bat wyłączający system po 30s

Witajcie,

ostatnio zauważyłem dziurę w Windows 7,

W szkole, do której chodzę jest Windows 7, a ja mam XP’ka, i zrobiłem plik .bat wyłączający system po 30s., w XP wszystko ładnie szło, ale w 7 wyskakuje komunikat Windows: System Windows wykrył wirusa czy coś takiego i po chwili system się samoczynnie wyłącza, nawiązując do tematu: jak zmienić instrukcję tak, aby działała poprawnie??

A więc, jest to istna dziura w systemie Windows 7, zapewne specjaliści mnie tutaj poprawią, ale ja mam na to swoje zdanie, gdyż popatrzmy na przykład, gdy ktoś prześle taki plik, albo zrobi w autostarcie ?? Wiem, że w XP tez tak można, żeby się od razu wyłączał, ale chodzi mi o to, że gdyby ktoś chciał przesłać taki plik .bat ?? Czy system 7 nie powinien być choć trochę zgodny z xp ??

Ale czemu oczekujesz że nowy system ma być zgodny z ponad 10 letnim systemem. Pisze ponad… bo XP wydany został w 2001 roku ale jego technologia pochodzi jeszcze z lat wcześniejszych. :o A czemu nikt nie wymaga aby vista była w 100% zgodna z windows 95…??? :o. XP poprostu jest popularny ale technicznie jest już bardzo stary…

Nie wiem, do czego nawiązujesz? Bo na razie odpowiedzi na oczekujące pytanie (Plik .bat wyłączający system po 30s…) nie otrzymałem,

w mojej ostatniej wypowiedzi chodziło mi o to, że zdaje mi się większość osób korzysta z Windows XP (albo visty) bo siódemeczka dopiero wchodzi… a skoro ten plik .bat nie działa w 7 to musi być zmieniona instrukcja cmd.