Plik .class nie chce ruszyć w Java Wirtualna Maszyna

Cześć mój pierwszy kod wyglądał tak :

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;

class ImprezaApp {

public void twórzZaproszenie(){

Frame f = new Frame();

Label l = new Label(“Impreza u Tomka!”);

Button b = new Button(“Pewnie!”);

Button c = new Button(“eee…!”);

Panel p = new Panel();

p.add(l);

}

}

Błąd jaki występował to : Exception in thread “main” java.lnag.NoSuch MethodError :main

To znaczy, że Java wirtualna maszyna do odpalenia kodu potrzebuje mieć zdefiniowaną główną metodę w tym kodzie bo inaczej nie będzie wiedzieć jak zacząć czytać kod źródłowy. To dopisałem do 4tej linijki : static z (String [] twórzZaproszenie) { wyglądało to tak :

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;

class ImprezaApp {

public static void main(String [] twórzZaproszenie) {

Frame f = new Frame();

Label l = new Label(“Impreza u Tomka!”);

Button b = new Button(“Pewnie!”);

Button c = new Button(“eee…!”);

Panel p = new Panel();

p.add(l);

}

}

W wierszu poleceń Command Prompt wpisuje : javac ImprezaApp.java błąd się już nie pojawia i teraz wpisuje

java ImprezaApp i nic się nie dzieje nie wiem dlaczego Sprawdze jeszcze raz PATH ale to mam dobre bo nie ma rzadnego błędu…

CZY KTOŚ MOŻE MI Z TYM POMÓC BO NIE WIEM ZA CO SIĘ TERAZ ZABRAĆ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ODPALIĆ TEGO KODU W ŚRODOWISKU WIRTUALNEJ MASZYNY… Z góry dzięki Artur

Łapaj:

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;


class ImprezaApp {

	public static void main(String[] args) {

		Frame f = new Frame("Impreza");

		Label l = new Label("Impreza u Tomka!");

		Button b = new Button("Pewnie!");

		Button c = new Button("eee...!");

		f.add(l);

		f.add(b);

		f.add(c);

		f.setSize(200, 200);

		f.setVisible(true);

	}

}

Cześć,

Wiesz ku zdziwieniu twój kod odpala, nie wiem jeszcze dlaczego zaraz przejże to jeszcze raz dokładnie ale kod który napisałem z którym mam problem jest przykładem z książki “RUSZ GŁOWĄ Z JAVA” jest napisany przez osoby którzy mają bardzo duże doświadczenie w Javie i nie działa nie wiem dlaczego…

Pamiętasz mój pierwszy error jaki wyskakiwał Exception in thread …zlikwidowałem go przez wpisanie głównej metody : public static void… i błąd znikł.

Po wpisaniu w wierszu poleceń plik.class dobrze skompilowany nie reaguje jak chcę go uruchomić w JAVIE…Nie wiesz jaka może być przyczyna tego…

W ogóle skąd wiedziałeś jak ten kod może wyglądać w innej postaci ??? Jesteś pierwszą konkretną osobą która mi pomogła Wielkie Dzięki…

Plik, który chcesz uruchomić musi mieć zdefiniowaną funkcję główną ‘main’, bez niej ani rusz - stąd ten błąd. Poza tym pliku *.class nie otworzysz bezpośrednio poprzez wiersz poleceń wpisując nazwę z tym rozszerzeniem. Potrzebny jest interpreter - czyli polecenie “java nazwaPliku”.

Cześć… Przed twoją pierwszą podpowiedzią zorientowałem się, że nie ma nazwy głównej metody main. Jak wpisałem public static void main (String [] twórzZaproszenie) to wszystko było OK. Ale kod źródłowy .class nie chciał się odpalić w wierszu poleceń po wpisaniu : java i nazwa aplikacji Nic się nie działo, a teraz nawet z twoim kodem mam problem taki, że już z wiersza poleceń nie chcę się odpalić…Bez sensu…Dzięki za pomoc w ogóle…Masz ciężko poznawać różne osoby od JAVY by ci pomóc…