Plik 'desktop.ini' na pulpicie. Dlaczego się pokazuje?

Witam.

Mam pytanie odnośnie desktop.ini. Plik ten pokazuje mi się po zalogowaniu.

Zawartość pliku :

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21769

IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-183

Jak tego uniknąć takiej sytuacji po zalogowaniu?

http://peb.pl/bezpieczenstwo-i-anonimow … -co-z.html

Sprawdź w ustawieniach folderów czy masz zaznaczone aby NIE pokazywał ukrytych plików i folderów oraz plików systemowych.

Ten plik to część systemu, każdy go ma tylko w postaci ukrytej, dlatego standardowo nie jest on widoczny na pulpicie

Jasne. Może od razu format?

Plik desktop zawiera ścieżki do dwóch plików shell32.dll (w nim zawarte są ikonki systemowe standardowe 32x32 bodajże) oraz imageses.dll (tu są z kolei te duże 256x256). W mina zawarta jest informacja z kąd ma brać daną ikonę pod dany program czy np. Mój komputera.

Oczywiście możesz usunąć jak radzi kolega wyżej.

Mam włączoną opcję pokazywania ukrytych plików ale nie pamiętam aby kiedykolwiek w Windows XP/7 pokazywał mi się ten plik…

bo to nie dość że plik ukryty to tez systemowy, wiec aby go zobaczyc musi byc odznaczona opcja wyzej “nie pokazuj ukrytych plików systemowych (zalecane)” czy jakos tak

Wiem o tym :]

Pytanie, czy jeśli mam włączone pokazywanie systemowych plików to czy ten pliczek można w skuteczny sposób tak ustawić aby nie był wyświetlany, czy jedyna opcją jest włączenie nie pokazywania plików systemowych.