Plik exe. - jak sprawdzić jego zawartość?

(wopiga) #1

Witam.

Mam plik exe. I tylko to. Czy można w jakiś sposób sprawdzić lub rozwinąć, podzielić, zmodyfikować jego zawartość?

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

(Martini M) #2

Witam,

Nie do końca ogarniam pytanie. Co masz na myśli pisząc rozwinąć? I co chciałbyś sprawdzić? Jakie informacje uzyskać?

Podzielić - w jakim celu? Jeżeli do przenoszenia na dyskietkach to np. rar, albo 7z, albo inne.

Zmodyfikować - jak najbardziej, jednak trzeba to robić umiejętnie i wiedzieć co się modyfikuje. Do modyfikacji używa się Hexedytorów.

Powodzenia

(Alan207) #3

Resource Hacker

link do niego -------->http://www.dobreprogramy.pl/Resource-Hacker,Program,Windows,11904.html

(wopiga) #4

Tak dosłownie, to nie wiem co w tym pliku do końca jest. Nie chcę aby się sam otworzył czyli np. kombinował z montowanie w Alcoholu-jeśli by to coś dało-czy np. zgraniu w Nero?!

Pomyślałem że da się coś takiego zrobić jak z iso gdzie po zmontowaniu i otworzeniu widać zawartość w formie plików. To tak obrazowo:)

-- Dodane 21.01.2011 (Pt) 19:05 --

Resource Hacker wskazuje że nie jest to plik wykonalny Win32 :frowning:

(Piotrkijak) #5

Restorator jest jeszcze dobry, :wink:

(wopiga) #6

Jakiś inny jeszcze dobry program w PL?

(Piotrkijak) #7

Restorator jest polska wersja Restoratora, jak dobrze poszukasz, to zajdziesz. Do komputer świata pamiętam była dołączona wersja pl, tak więc może znajdziesz gdzieś na rapidzie.

(wopiga) #8

Znalazłem tylko nie wiem jak długo będzie działać?

-- Dodane 23.01.2011 (N) 12:52 --

Oki. Mam wgląd.

Thanks! !!

(Piotrkijak) #9

Ten Restorator od KŚ jest pełny, czyli licencja nigdy nie wygaśnie.

(wopiga) #10

Restorator daje ładny wgląd m.in. do pliku exe. ale jeśli aplikacja jest zainstalowana na PC. A Ja chciałem wgląd instalki przed instalacją? Czyli myślałem że za pomocą Restoratora zobaczę co zawiera aplikacja i będę mógł to zmodyfikować przed instalacją?!

(Piotrkijak) #11

A masz zgodę autora na modyfikację tego programu? Bez zgody nie możesz modyfikować programów bez zgody autora. No chyba, że program jest oznaczony jako wolny i w sieci jest dostępny kod źródłowy tego programu to co innego.

(wopiga) #12

Dzięki za odpowiedź na temat!

(Kuczkowiak) #13

Nie wiem czy o to ci chodzi , ale możesz plik 'exe' wypakować np. programem '7zip'