Plik exe. - jak sprawdzić jego zawartość?

Witam.

Mam plik exe. I tylko to. Czy można w jakiś sposób sprawdzić lub rozwinąć, podzielić, zmodyfikować jego zawartość?

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Witam,

Nie do końca ogarniam pytanie. Co masz na myśli pisząc rozwinąć? I co chciałbyś sprawdzić? Jakie informacje uzyskać?

Podzielić - w jakim celu? Jeżeli do przenoszenia na dyskietkach to np. rar, albo 7z, albo inne.

Zmodyfikować - jak najbardziej, jednak trzeba to robić umiejętnie i wiedzieć co się modyfikuje. Do modyfikacji używa się Hexedytorów.

Powodzenia

Resource Hacker

link do niego -------->http://www.dobreprogramy.pl/Resource-Hacker,Program,Windows,11904.html

Tak dosłownie, to nie wiem co w tym pliku do końca jest. Nie chcę aby się sam otworzył czyli np. kombinował z montowanie w Alcoholu-jeśli by to coś dało-czy np. zgraniu w Nero?!

Pomyślałem że da się coś takiego zrobić jak z iso gdzie po zmontowaniu i otworzeniu widać zawartość w formie plików. To tak obrazowo:)

Dodane 21.01.2011 (Pt) 19:05

Resource Hacker wskazuje że nie jest to plik wykonalny Win32 :frowning:

Restorator jest jeszcze dobry, :wink:

Jakiś inny jeszcze dobry program w PL?

Restorator jest polska wersja Restoratora, jak dobrze poszukasz, to zajdziesz. Do komputer świata pamiętam była dołączona wersja pl, tak więc może znajdziesz gdzieś na rapidzie.

Znalazłem tylko nie wiem jak długo będzie działać?

Dodane 23.01.2011 (N) 12:52

Oki. Mam wgląd.

Thanks! !!

Ten Restorator od KŚ jest pełny, czyli licencja nigdy nie wygaśnie.

Restorator daje ładny wgląd m.in. do pliku exe. ale jeśli aplikacja jest zainstalowana na PC. A Ja chciałem wgląd instalki przed instalacją? Czyli myślałem że za pomocą Restoratora zobaczę co zawiera aplikacja i będę mógł to zmodyfikować przed instalacją?!

A masz zgodę autora na modyfikację tego programu? Bez zgody nie możesz modyfikować programów bez zgody autora. No chyba, że program jest oznaczony jako wolny i w sieci jest dostępny kod źródłowy tego programu to co innego.

Dzięki za odpowiedź na temat!

Nie wiem czy o to ci chodzi , ale możesz plik ‘exe’ wypakować np. programem ‘7zip’