Plik *.exe nie uruchamia się - wyskakuje DOSowe okienko

(Quendu) #1

Cześć, pobrałem dzisiaj grę FreeStyle Basketball (free MMO sportowe), mam plik exe... nie jest dość profesjonalny bo nawet ikonki nie ma.

Mam problem z uruchomieniem go, gdy klikam na niego 2x wyskakuje okienko DOSowe na dosłownie ułamek sekundy i znika. Nic poza tym się nie dzieje.

To wina instalki? Uszkodzona czy co? Ma taką samą wagę jak bym pobierał od nowa.

Z góry dzięki za pomoc.

(Marek Krakus) #2

Spróbuj uruchomić jako administrator.

(nnick) #3

Nie okienko dosowe, acz okienko konsoli. W Windowsach rodziny NT dos'a nie ma, można spotkać co najwyżej emulator pozwalający na częściową kompatybilność z DOSem.

Zobacz co też to okno mówi: uruchom -> cmd -> nawiguj do folderu z exe i go odpal. Prawdopodobieństwo że coś aplikacja zwróci jest całkiem spore. Może nakierować na przyczynę problemu

(Quendu) #4

@nnick

"Program za duży do umieszczenia w pamięci"

@smerf45

Nie mam visty, a na xpku mam prawa admina.

(greh) #5

Primo. Gra jest darmowa, dostępna do pobrania o każdej porze dnia i nocy? Czy pirat?

Secundo. Komputer spełnia jej wymagania?

(system) #6

Otwórz Proces explorer http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp ... 12562.html , kliknij na instalkę 2 razy i zobacz w PE czy nie uruchomił się jakiś nowy proces. Może to nie instalka gry tylko jakiś syf który w ten sposób się uruchamia.

(Cimlikpl) #7

Możliwe, że instalacja jest dynamiczna, to znaczy pobiera pliki z serwera. Możliwe, że sam plik wykonywalny pobrało niepełny/pusty. To stosunkowo częsty błąd. Spróbuj jeszcze raz zainstalować/pobierz instalator z innego serwera/znajdź instalator instalujący wszystkie pliki od razu, nie pobierając ich z sieci.

(Quendu) #8

Gra jest 100% darmowa, w końcu nie pisał bym tu skoro to forum legalnego oprogramowania.

Problem z głowy, miałem wirusa Jeefo i to on mi blokował dostęp do pliku.