Plik EXE zablokowany

(ste-fan) #1

Witam, po instalacji Windowsa Vista i Windows 7 mam problem po pobraniu pliku z internetu np z DP - Aimp’a by go uruchomić muszę ppm kliknąć na właściwości a następnie przycisk ODBLOKUJ ? nigdy wcześniej nie spotykałem się by pliki były blokowane

proszę o pomoc za co z góry dziękuje - Stefan

(Bogdan_G) #2

To coś nowego. Mam klucz isobustara. Pobrałem program i normalnie zainstalowałem. Aktywowałem wersję pro. Popatrz właściwości

:
Widocznie poziom UAC blokuje u Ciebie. A w sunrise seven wyłączyłem UAC, bo mi przeszkadzał grać - przeszkadzał nvidii. Teraz mam spokój. takie pobrane pliki exe uruchamiam na win7 i na XP.
To, że ma taką opcję we właściwościach oznacza, że “może być zablokowany” bo pochodzi z innego komputera. Ale pliki nie są blokowane. jeśli coś blokuje pobrane pliki exe, to jakiś skan av, czy tuneupa.

Jakieś ekstremalne ustawienie zabezpieczeń?

(ste-fan) #3

tak właśnie takie coś mam ale na samym Windows’ie bez jakikolwiek antywirusów typu avast czy avg nic nie ustawiałem a kontrole kont użytkownika wyłączam na samym starcie gdyż jest irytująca…
Dodatkowo jak wszystko poinstalowałem i zainstalowałem antywirusa również to jest?

(Bogdan_G) #4

Ja nie mam antywirusa, ale muszę zgadzać się na instalowanie programów, ktore zmieniają systemowe ustawienia, które lokują się w rejestrze - to winpatrol plus, dożywotnia licencja 29$.
W przeglądarkach blokuję malware, szpiegostwo, szkodliwe przekierowania, - to co mi może wleźć do komputera?
Scotty teraz patroluje i a nic nie spowalnia, bierze tylko ponad 3MB RAMu.
Wystarczy zapora. Bez mojej wiedzy nic nie zmodyfikuje mi rejestru, ani systemu.

Scotty, to taki szczeniak w trayu.

(ste-fan) #5

Hallo czy naprawdę jestem jedynym użytkownikiem z takim problemem ?

(Bogdan_G) #6

W tej chwili na forum - pewnie jedyny.
W Vista i windows 7 działa pewien mechanizm. Pierwsze, to znaleźć najnowszy windows installer. Wpierw wyszukaj w systemie c/windows plik msiexec.exe i z PPM wybierz właściwości. Tam znajdziesz też wersję, jaki nr. Powinno być wersja 4.5 - a jak nie - to znajdziesz na stronie MS ok 3MB.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/942288/windows-installer-4.5-is-available
Drugie, to sprawdzić zalecone przez MS naprawy:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2688326/can-t-open-.exe-files-in-windows-7-or-windows-vista