Plik EXE zablokowany

Witam, po instalacji Windowsa Vista i Windows 7 mam problem po pobraniu pliku z internetu np z DP - Aimp’a by go uruchomić muszę ppm kliknąć na właściwości a następnie przycisk ODBLOKUJ ? nigdy wcześniej nie spotykałem się by pliki były blokowane

proszę o pomoc za co z góry dziękuje - Stefan

To coś nowego. Mam klucz isobustara. Pobrałem program i normalnie zainstalowałem. Aktywowałem wersję pro. Popatrz właściwości

:
Widocznie poziom UAC blokuje u Ciebie. A w sunrise seven wyłączyłem UAC, bo mi przeszkadzał grać - przeszkadzał nvidii. Teraz mam spokój. takie pobrane pliki exe uruchamiam na win7 i na XP.
To, że ma taką opcję we właściwościach oznacza, że “może być zablokowany” bo pochodzi z innego komputera. Ale pliki nie są blokowane. jeśli coś blokuje pobrane pliki exe, to jakiś skan av, czy tuneupa.

Jakieś ekstremalne ustawienie zabezpieczeń?

tak właśnie takie coś mam ale na samym Windows’ie bez jakikolwiek antywirusów typu avast czy avg nic nie ustawiałem a kontrole kont użytkownika wyłączam na samym starcie gdyż jest irytująca…
Dodatkowo jak wszystko poinstalowałem i zainstalowałem antywirusa również to jest?

Ja nie mam antywirusa, ale muszę zgadzać się na instalowanie programów, ktore zmieniają systemowe ustawienia, które lokują się w rejestrze - to winpatrol plus, dożywotnia licencja 29$.
W przeglądarkach blokuję malware, szpiegostwo, szkodliwe przekierowania, - to co mi może wleźć do komputera?
Scotty teraz patroluje i a nic nie spowalnia, bierze tylko ponad 3MB RAMu.
Wystarczy zapora. Bez mojej wiedzy nic nie zmodyfikuje mi rejestru, ani systemu.

Scotty, to taki szczeniak w trayu.

Hallo czy naprawdę jestem jedynym użytkownikiem z takim problemem ?

W tej chwili na forum - pewnie jedyny.
W Vista i windows 7 działa pewien mechanizm. Pierwsze, to znaleźć najnowszy windows installer. Wpierw wyszukaj w systemie c/windows plik msiexec.exe i z PPM wybierz właściwości. Tam znajdziesz też wersję, jaki nr. Powinno być wersja 4.5 - a jak nie - to znajdziesz na stronie MS ok 3MB.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/942288/windows-installer-4.5-is-available
Drugie, to sprawdzić zalecone przez MS naprawy:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2688326/can-t-open-.exe-files-in-windows-7-or-windows-vista