Plik hibernacji ile powinien miec?

O ile mi wiadomo plik hibernacji powinien miec tyle GB ile ma sie ramu. I to sie zgadzalo do momentu gdy dokupilem druga kostke 2GB, i mam teraz 2x2GB ramu, ale plik hibernacji pokazuje dokladnie 2.99 GB. czy to jest OK?

W Biosie i w windzie pokazuje 4GB.

Jeszcze taka rzecz zauwazylem, w menadzerze urzadzen wydajnosc/pamiec fizyczna jest: RAZEM 3070

Info system mi pisze ze na grafe poszlo 1026MB , czy to mozliwe 1GB na grafike! !!

Nazwa systemu operacyjnego	Microsoft® Windows Vista™ Home Basic

Wersja	6.0.6001 Service Pack 1 Kompilacja 6001

Dodatkowy opis systemu operacyjnego Niedostępne

Producent systemu operacyjnego	Microsoft Corporation

Producent systemu	Hewlett-Packard

Model systemu	HP Compaq 6820s

Typ systemu	X86-based PC

Procesor	Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2390 @ 1.86GHz, 1867 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2

Wersja/data systemu BIOS Hewlett-Packard 68MDD Ver. F.0C, 18/08/2008

Wersja SMBIOS	2.4

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM)	4.00 GB

Całkowita pamięć fizyczna	3.00 GB

Dostępna pamięć fizyczna	1.36 GB

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej	7.42 GB

Dostępna pamięć wirtualna 5.39 GB

Obszar pliku strony	4.50 GB

Plik strony	C:\pagefile.sys

wazne 2GB kupione od razu z lapem normalnie dziala, jak wkladam tylko te kosc dokupiona, laptop nie pokazuje nic na ekranie, obie zainstalowane dzialaja tylko nie wiem czy mam 3 czy 4 GB

--------[SPD]---------------------------------------------------------------------------------------------------------


  [DIMM1: Samsung M4 70T5663QZ3-CE6]


    Właściwości modułu pamięci:

      Nazwa modułu Samsung M4 70T5663QZ3-CE6

      Numer seryjny 87269AC0h (3231327879)

      Data produkcji Tydzień 19 / 2008

      Rozmiar modułu 2 GB (2 ranks, 8 banks)

      Typ modułu SO-DIMM

      Typ pamięci DDR2 SDRAM

      Szybkość pamięci DDR2-667 (333 MHz)

      Szerokość modułu 64 bit

      Napięcie modułu SSTL 1.8

      Metoda detekcji błędów Brak

      Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh


    Taktowanie pamięci:

      @ 333 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-43-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

      @ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-34-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

      @ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-26-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)


    Producent modułu pamięci:

      Nazwa firmy Samsung

      Informacje o produkcie http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/index.htm

!!!!!! DOKUPIONA [DIMM3: 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM]


    Właściwości modułu pamięci:

      Numer seryjny Brak

      Rozmiar modułu 2 GB (2 ranks, 8 banks)

      Typ modułu SO-DIMM

      Typ pamięci DDR2 SDRAM

      Szybkość pamięci DDR2-667 (333 MHz)

      Szerokość modułu 64 bit

      Napięcie modułu SSTL 1.8

      Metoda detekcji błędów Brak

      Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh


    Taktowanie pamięci:

      @ 333 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-35-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

      @ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

      @ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)



--------[Debug - PCI]-------------------------------------------------------------------------------------------------[/code]

wg mnei cos jest z nie kompatybilnoscia obu kosci.

Jak ktos ma jakis pomysl to prosze pisac.

Systemy 32-bitowe nie wykorzystają w pełni 4GB pamięci ram.Możliwe to jest tylko w 64-bitowych.

Żeby się nie powtarzać: viewtopic.php?f=22&t=261024#p1733380

czyli mam 3GB, to chyba dobrze i tak, chociaz denerwuje mnie to ze na nowej kosci laptop sie nie uruchamia w ogole. no ale coz. dzieki

zainstaluj service packa 1 dla visty będziesz mial 4 GB ramu !!

tosiekbu , SP1 w Viście pozwala tylko prawidłowo wyświetlić ilość zainstalowanego ramu, ale nie pozwala jednak wykorzystać w pełni tych 4GB, już takie jest ograniczenie architektury systemów 32bit

tosiekbu , będzie miał w informacjach o systemie :lol: bo o użyciu można zapomnieć

tosiekbu, mam wszystkie updaty jakie sa mozliwe, no ale jest widocznie tak jak mowia poprzednicy.

ja na mojej viscie mam 2gb plik hibernacji :slight_smile:

Plik hibernacji ma taką wielkość, jaką ma zainstalowany RAM w komputerze, analogicznie ktoś ma 2GB - plik hibernacji również ,a 2GB

To nie jest prawda.

to co mam dokupic 1 GB, i bedzie ok?

A masz przecież teraz 2x2GB, więc zostaw tak jak masz, po prostu będziesz korzystał z 3GB z kawałkiem, a resztę dostanie grafa :smiley:

Dokładnie tak. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana wersji Visty na 64bit - wtedy skończą się problemy z "niewłaściwą ilością RAMu).

Pozdrawiam

kostke juz zwrocilem wiec narazie pojade na 2GB, Lap narazie daje rade z Adobe cs3.

Pomysle o tej viscie 64bit.

A powiedz mi czy wszystko normalnie dziala na systemie 64bit, i czy np. musze instalowac programy dla systemow 64bit.

Czy robi sie jeszcze jakis zabiegi zeby system 64b zainstalowac na laptopie?

Dzieki za info i pozdrawiam

Słuchaj ziomek wcale nie komp ci obsłuży tylko 3 gb z kawałkiem jak koledzy mówił że pozostałe około 1 gb ram ci grafa obsłuży z tego co mi się zdaje to nie jest prawda.

Jest coś takiego 4 gb ram może obsłużyć:

  1. XP - 64- bit

  2. Vista 64- bit

  3. Linux 32 bit ( słyszałem że jakoś można skompilować, żeby jechał na 4 gb)

  4. Linux 64 bit.