Plik hibernacji, jak go wyłączyć

Jestem 3 dni po formacie, zerkam sobie na dysk bo wiem że Vista lubi zabierać go dużo a tu zonk, ponad 3 giga !!

Jak temu zaradzić.

80117287.jpg

MrAsusrp6 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No tak, ale czy plik hibernacji nie tworzy się na bazie pamięci RAM, czyli ile masz RAMu - taki masz plik hibernacji.

Windows do hibernacji rezerwuje sobie miejsce na dysku już przy włączaniu tej opcji w ustawieniach, tak, żeby podczas wchodzenia w hibernację na pewno te miejsce na dysku było. A rezerwuje go dokładnie tyle, ile jest RAM-u.

Zawsze możesz hibernację wyłączyć, jeśli jej nie używasz :).

Wpisz w cmd powercfg -h off, zatwierdź enterem i po problemie.

Przy tym poleceniu nie zawsze usuwa plik z dysku, czasem trzeba go ręcznie usunąć żeby zwolnić GB na dysku.

Można go po prostu zaptaszyć w oczyszczaniu dysku i usunąć :stuck_out_tongue: Ale hibernacja jest dobrą sprawą .

MrAsusrp6 możesz zmniejszyć przydział dysku dla przywracania systemu. w cmd jako admin :

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3GB

2-3 GB to dobra wartość. Można ustawić sztywny rozmiar pliku stronicowania(ustawić zalecany rozmiar,początkowy i maksymalny taki sam) np przy 2 GB RAM wzwyż - można ustawić od 1.5-2GB.

Jak mam śledzić to forum, skoro nie dostaję powiadomień??