Plik hosts i blokowanie adresu email

Witam mam pytanie czy istnieje jakiś sposób by za pomocą pliku hosts w windowsie zablokować adres email? tzn pocztą przychodzącą z danego adresu do programu pocztowego.

Chyba za pomocą pliku hosts tego nie zrobisz - w nim wpisujesz adresy IP/strony internetowe jakie chcesz zablokować aby się z nimi nie można było połączyć, czyli musiałbyś wpisać w nim swój serwer pocztowy a to uniemożliwiłoby Ci całkowicie pobieranie wszystkich maili z danego serwera pocztowego. Pobierając dany mail za pomocą klienta mail lub odczytując go za pomocą www, nie pobierasz go z serwera nadawcy ale ze swojego serwera pocztowego, więc taką blokadę musisz wykonać na swoim serwerze pocztowym lub w programie pocztowym.

A wpisanie tego w formie adresu np. xyz@neostrada.pl nie przyniesie efektu - nie zablokuje dostępu podczas próby połączenia?

Przeczytaj za zrozumieniem jeszcze raz co napisałem wcześniej :wink:

Przecież tej mail już jest na Twoim serwerze pocztowym a Ty łączysz się ze Swojego komputera za pomocą np. Outlooka/Thunderbirda tylko ze swoim serwerem a nie z serwerem nadawcy (np. SPAMERA). To serwery pocztowe łączą się miedzy sobą i przekazują maile między sobą. Do tego w pliku hosta nie wpisujesz w formie maila (asd@xyz.ab) tylko w formie www.xyz.com lub wpisujesz IP w formie cyfrowej.

Ok teraz zrozumiałem :slight_smile: Temat do zamknięcia :slight_smile: