Plik html otwiera plik bat

Dokładnie chodzi mi o to żeby plik html wezwał do działania plik .bat a ten utworzył podstroną

Mój problem zaczyna się na tym jak plik html ma wezwać .bat. Jestem świadomy także że bezpośrednio przez html nie da się tego zrobić, ale jakaś droga dookoła przez inne języki może się znajdzie?

aha podstrona ma się utworzyć po kliknięciu w input.

Plik .bat:

@Echo
 echo.>podstrona.html

Plik .html:







Może napisz co dokładnie chcesz osiągnąć, bo pytanie jest z gatunku “co zrobić aby po dodaniu gazu w samochodzie zmieniła mi się stacja radiowa”.

Dobrze, dajmy na to utworzyłem stronę html o nazwie index.html i umieściłem tam input type=“button”, i aby po jego kliknięciu wywołał do pracy (uruchomił) plik .bat a następnie ten utworzy podstronę poprzez skrypt:
@echo echo.>podstrona.html

To rozumiem. Pytanie dotyczyło raczej tego, co chcesz w ten sposób osiągnąć? HTML działający w przeglądarce, a plik bat, to dwa zupełnie różne środowiska. W zasadzie bez połączenia. Jedyny sposób jaki przychodzi mi do głowy to skrypt VBScript wewnątrz Internet Explorer. Ewentualnie jakiś ActiveX. Oczywiście jedynie pod warunkiem, że ten plik bat jest na tym samym komputerze, który odpala stronę.
Tyle, że… podejrzewam, że samo zadanie jest źle postawione. Tzn. to co chcesz zrobić powinno się zrobić w zupełnie inny sposób -> tzn. wykorzystać jakąs technologię po stronie serwera: PHP, ASP.NET, Ruby, node.js, … cokolwiek.

dobrze czyli gdzie dokładnie mam szukać rozwiązania?

Rozwiązania czego? Napisz co chcesz osiągnąć, a nie w jaki sposób.