Plik JSON i profil FF

Witam :slight_smile:

Chcąc zrobić profil zakładek w FF ( z Biblioteki) zapisał mi się w pliku json, który jest nieznany Windows.Chciałam ściągnąć polską wersję MozBackup -wyszło jako zip , który chcąc rozpakować także ma formę dla Windowsa pliku nieznanego :frowning:

Jak więc mam zrobić profil zakładek bowiem zamierzam zmierzyć się z diagnostyką FF #-o ?

Dzięki :smiley:

Straszliwie mieszasz… Pojęcia, typy plików itp. I na dodatek chaotycznie napisałeś o co ci właściwie chodzi.

Reasumując:

pliki json to pliki bazy danych, modne ostatnio, wszyscy w tym formacie chcą sobie coś przechowywać. Także FF swoje zakładki.

Co do backupu masz kilka rozwiązań.

  • jeśli chodzi o same tylko zakładki, wyeksportuj je do formatu html, a po wszystkim zaimportuj z niego. Odpadnie problem z mało czytelnym dla człowieka plikiem json

  • użyj tego całego MozBackup, tylko przeczytaj najpierw instrukcję użytkownika, bo ten program naprawdę działa, tylko nie można mu utrudniać zadania :slight_smile:

  • można też, najprościej jak to możliwe skopiować se gdzieś na boczek cały profil Firefoxa i po zabawie z diagnostyką, formatem, reinstalacją najzwyczajniej w świecie przywrócić, wywalając wcześniej automatycznie utworzony nowy, pusty profil.

Bardzo dziękuję za poradę - exportowałam do pliku HTML. :smiley: