Plik którego nie da się usunąć

Witam !

Parę dni temu zakupiłem odtwarzacz mp4 (Creative Zen Mozaic). Wgrałem sobie tam muzykę i jeden film z którym mam kłopot.

Filmu odtwarzacz nie odczytuje i w związku z tym chciałem go usunąć aby nie zawalał miejsca lecz gdy chcę go skasować nie daje się…

Otwieram Mój komputer -> Wybieram Creative Zen Mozaic ->Storage Media -> Video -> Klikam prawym przyciskiem myszy na film i klikam usuń -> Okienko czy chcę usunąć (daje OK/TAK) -> Okienko że nie można usunąć tego pliku ponieważ jest chroniony. Poniżej daję ss…

http://images33.fotosik.pl/450/dd8fd25c8d92db40med.png (jako 1)

http://images29.fotosik.pl/317/5aaf5a784a356583med.png (jako 2)

http://images33.fotosik.pl/450/2e69bfae0a98cda3med.png (jako 3)

Pozdrawiam i proszę o pomoc jak mogę usunąć ten plik.

=D> =D> Mógłbys dodatkowo załączyć lupe do pooglądania tych screenshotów. :slight_smile:

Spróbuj sformatować mp4.

próbowałeś programem Odkurzacz?,tam masz moduł do usuwania zablokowanych plików.

To sformatuj :stuck_out_tongue:

Sprawdź:

ppm>właściwości>zaawansowane>“Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane”

Jeśli jest zaznaczone to odznacz :wink:

Przepraszam że takie małe te ss ale na szybko było robione :stuck_out_tongue:

Nie formatowałem…

To z ppm nie ma takiej opcji…

Ale sprawdzę jeszcze tym programem odkurzacz jak nie pomoże to sformatuję.

Pozdro jak zrobię to napiszę :slight_smile:

Jak to nie ma ? :smiley:

Spróbuj Unlockerem.

Po zainstalowaniu programu wykonaj takie kroki:

PPM* na zablokowany plik -> Wybierz opcję Unlocker -> Jak wyskoczy okno z aktywnymi procesami kliknij przycisk Uwolnij wszystko -> Spróbuj usunąć plik.

jeżeli pojawi się okienko, że nie znaleziono procesu blokującego plik, wykonaj takie kroki:

PPM* na zablokowany plik -> Wybierz opcję Unlocker -> Jak wyskoczy okno z komunikatem o nie znalezieniu blokujących procesów, wybierz opcję Usuń -> Kliknij przycisk OK -> Jak wyskoczy potwierdzenie, kliknij OK.

lub sformatuj MP4.

Mój komputer -> PPM* na urządzenie MP4 -> Wybierz opcję Sformatuj -> Kliknij przycisk Formatuj -> Na ostrzeżeniu, który wyskoczy kliknij przycisk Tak -> Poczekaj cierpliwie -> Po wyskoczeniu potwierdzenia kliknij OK -> Kliknij przycisk Anuluj

* - PPM to znaczy prawy przycisk myszy.

Dzięki za wszystkie opisane sposoby lecz jak na razie żaden z nich nie działa :confused:

Jeśli by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę aby napisał mi… Mi niestety już nic nie przychodzi do głowy

Dziękuję i liczę na dalszą pomoc.

Start -> Mój komputer -> Naciśnij klawisz Alt -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Zakładka Widok -> Odznacz opcję Użyj prostego sposobu udostępniania plików (zalecane)* -> Kliknij Zastosuj, potem OK -> Wejdź na urządzenie MP4 -> PPM na zablokowany plik -> Wybierz opcję Właściwości -> Zakładka Zabezpieczenia -> Wybierz grupę Użytkownicy -> Zaznacz pole wyboru z napisem Pełna kontrola obok -> Kliknij przycisk Zastosuj, potem OK -> Spróbuj usunąć plik.

* - Nie wiem, jak to się nazywa, bo nie mam systemu Windows XP.

spróbuj zrobić tak: kliknij prawym na plik, kliknij na właściwości, odznacz atrybuty “tylko do odczytu” i “archiwalny”. Jak nie masz zaznaczonych to nic nie rób. Spróbuj usunąć plik. Jak nie pomoże to już nie wiem co zrobić.

Niestety nic z tego nie daje rady zrobić…

Kończy się na :

,Wejdź na urządzenie MP4 -> PPM na zablokowany plik -> Wybierz opcję Właściwości -> Zakładka Zabezpieczenia -> Wybierz grupę Użytkownicy -> Zaznacz pole wyboru z napisem Pełna kontrola obok -> Kliknij przycisk Zastosuj, potem OK -> Spróbuj usunąć plik."

Nie mam Zakładki ZABEZPIECZENIA…

Pomoże ktoś na jakiś inny sposób? Poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi jakby ktoś wiedział… Jak nic nie pomoże - format X_x…

Niestety, nie mam już innych pomysłów…

Najlepiej, żebyś sformatował MP4 za pomocą tego sposobu: