Plik którego nie można usunąc żadnym programem

(Honkisz) #1

Witam. Na pulpicie mam plik Sony Ericsson File Manager i nie moge go usunąc. Kiedy klikam na niego PPM wyskakuje tylko: otwórz,eksploruj,zmień nazwe i utwórz skrót. Nie ma opcji usuń. Próbawałem usuwać róznymi programami ale kiedy wyszukuje pulpit to nie pokazuje tego pliku :frowning: co robic?prosze o pomoc.pzdr

(system) #2

a próbowałeś przez panel sterowania>>dodja usun programy?

(Llis3) #3

a co ma jeden plik do całej aplikacji?

Spróbuj sie dostać przez tryb awaryjny i tam spróbwać.

(Olixxx94) #4

Spróbuj usunąć jednym z modułów Odkurzacza - Force delete (odk_fd), który wprawdzie usuwa używane i zablokowane pliki, ale zawsze możesz spróbować... poczytaj tutaj, a tu masz link do pobrania Odkurzacza

(Kolmar) #5

Usuń to za pomocą edytora rejestru

http://www.howardforums.com/archive/topic/900932-1.html

http://www.clubsonyericsson.com/forum/i ... 661.0.html

(Honkisz) #6

W Dodaj Usuń programy nie ma tego. Pisałem że przez programy nie wykrywa tego pliku na pulpicie. A z tym rejestrem może i by pomogło tylko że to po angielsku jest i nie rozumiem :frowning:

(system) #7

Użyj Unlocker'a :slight_smile:

(Honkisz) #8

usunąłem wpis z rejestru i i tak dalej jest ten plik na pulpicie. Unlocker tez nie pomógł!

(Longhorn2009) #9

Poczytaj to.

(Kolmar) #10

Honkisz , ok, zrób tak, start -> uruchom -> regedit -> odszukaj klucz i usuń

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\{A51 10426-177D-4e08-AB3F-785F10B4439C}]

Najłatwiej w regedit wciśnij kombinacje klawiszy ctrl +F i w otwartym oknie wyszukaj ciąg A5110426-177D-4e08-AB3F-785F10B4439C.

(Honkisz) #11

GMajka próbwałem i lipa. Rokko usunąłem wpis a jest dalej ten plik na pulpicie.

(Kolmar) #12

Wszelkie zmiany nie zawsze będą widoczne od razu, zrób restart systemu. Jeżeli nic to nie pomogło poprostu usuń gadzinę spod linuksa live CD.

(Honkisz) #13

Uruchamiałem komputer ale i tak nic z tego. a jak spod linuksa live CD?

(Longhorn2009) #14

Honkisz , masz jakiegoś Linuksa np. Ubuntu, Mandriva itp.?

(Adasbimbajs) #15

pliki ktore sa usuwane nie da sie usunac ponownie

(Honkisz) #16

Nie nie mam

(Kolmar) #17

Normalnie, uruchamiasz komputer z płytki live z linuksem (może to być np. Ubuntu hardy). Wpierw zakładasz hasło na roota ( sudo passwd root ), a następnie przechodzisz na partycję gdzie dany delikwent się znajduje, uruchamiasz terminal (z menu kontekstowego lub za pomocą F4) przełącz się na super użytkownika za pomocą komendy su i po wpisaniu hasła usuwasz plik poleceniem rm nazwa_pliku (wszystkie operacje wykonujesz spod konsoli).

(Honkisz) #18

ale ja nie mam linuksa!

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 12:27 został dopisany post przez Honkisz

ale ja nie mam linuksa!

(Longhorn2009) #19

Pobierz w takim razie np. stąd.

(Honkisz) #20

Już sobie poradziłem :smiley: dziękuje za pomoc