Plik którego nie można usunąc żadnym programem

Witam. Na pulpicie mam plik Sony Ericsson File Manager i nie moge go usunąc. Kiedy klikam na niego PPM wyskakuje tylko: otwórz,eksploruj,zmień nazwe i utwórz skrót. Nie ma opcji usuń. Próbawałem usuwać róznymi programami ale kiedy wyszukuje pulpit to nie pokazuje tego pliku :frowning: co robic?prosze o pomoc.pzdr

a próbowałeś przez panel sterowania>>dodja usun programy?

a co ma jeden plik do całej aplikacji?

Spróbuj sie dostać przez tryb awaryjny i tam spróbwać.

Spróbuj usunąć jednym z modułów Odkurzacza - Force delete (odk_fd), który wprawdzie usuwa używane i zablokowane pliki, ale zawsze możesz spróbować… poczytaj tutaj, a tu masz link do pobrania Odkurzacza

Usuń to za pomocą edytora rejestru

http://www.howardforums.com/archive/topic/900932-1.html

http://www.clubsonyericsson.com/forum/i … 661.0.html

W Dodaj Usuń programy nie ma tego. Pisałem że przez programy nie wykrywa tego pliku na pulpicie. A z tym rejestrem może i by pomogło tylko że to po angielsku jest i nie rozumiem :frowning:

Użyj Unlocker’a :slight_smile:

usunąłem wpis z rejestru i i tak dalej jest ten plik na pulpicie. Unlocker tez nie pomógł!

Poczytaj to.

Honkisz , ok, zrób tak, start -> uruchom -> regedit -> odszukaj klucz i usuń

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\{A51 10426-177D-4e08-AB3F-785F10B4439C}]

Najłatwiej w regedit wciśnij kombinacje klawiszy ctrl +F i w otwartym oknie wyszukaj ciąg A5110426-177D-4e08-AB3F-785F10B4439C.

GMajka próbwałem i lipa. Rokko usunąłem wpis a jest dalej ten plik na pulpicie.

Wszelkie zmiany nie zawsze będą widoczne od razu, zrób restart systemu. Jeżeli nic to nie pomogło poprostu usuń gadzinę spod linuksa live CD.

Uruchamiałem komputer ale i tak nic z tego. a jak spod linuksa live CD?

Honkisz , masz jakiegoś Linuksa np. Ubuntu, Mandriva itp.?

pliki ktore sa usuwane nie da sie usunac ponownie

Nie nie mam

Normalnie, uruchamiasz komputer z płytki live z linuksem (może to być np. Ubuntu hardy). Wpierw zakładasz hasło na roota ( sudo passwd root ), a następnie przechodzisz na partycję gdzie dany delikwent się znajduje, uruchamiasz terminal (z menu kontekstowego lub za pomocą F4) przełącz się na super użytkownika za pomocą komendy su i po wpisaniu hasła usuwasz plik poleceniem rm nazwa_pliku (wszystkie operacje wykonujesz spod konsoli).

ale ja nie mam linuksa!

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 12:27 został dopisany post przez Honkisz

ale ja nie mam linuksa!

Pobierz w takim razie np. stąd.

Już sobie poradziłem :smiley: dziękuje za pomoc