Plik .mkv na czynniki pierwsze

Mam film w rozdzielczości 1080p w formacie mkv. Są 2 ścieżki dźwiękowe oraz 2 rodzaje napisów, z tym, że gdy go otwieram w Media Playerze nie mogę wybrać ich rodzaju. Gdy otworzę ten plik przez Media Player Classic, wejdę w zakładkę filtry itd. mogę wybrać dźwięk, napisy (softsub) lub ich brak. Problem w tym, że chciałbym odtworzyć ten film na zwykłym odtwarzaczu DVD. A więc:

  1. Jakim sposobem mogę wywalić te napisy (bo wrzucę swoje) oraz jedną ścieżkę dźwiękową (aby pozostała ta druga)

  2. Jakim programem i do jakiego formatu to przekonwertować, żeby odtworzyć na DVD

W zasadzie to zależy jakie dvd ale najlepsza jakość będzie jak przerobisz do formatu dvd choć i tak o niebo gorsza niż w oryginalne :confused: w zasadzie bez sensu trochę to przerabiać lepiej załatw sobie film na dvd ;]

Z tym, że to zajmuje jakieś 600 MB, więc wejdzie mi na 1 DVD. W tym wypadku nie muszę stosować konwersji stratnej, no nie? A co do pkt. 1 - już sobie z tym poradziłem :slight_smile:

potrzebujesz programu mkv to dvd tutaj znalazłem jakiś darmowy ale nie używałem go nigdy ;]

http://www.effectmatrix.com/Free-MKV-DVD/index.htm

To sie nie nadaje, bo konwertuje do rozdzielczości 700x400 (coś koło tego) i wypala płytki DVD. Ja chcę przekonwertować tylko te MKV do AVI bez strat na jakości. Z resztą sobie poradzę. Nie wiem tylko, jakiego programu najlepiej użyć.

Zależy jakie masz DVD i jakie parametry filmów ono łyka bo do niektórych trzeba przekonwertować do nieco niższej jakości.

Błagam, dajcie jakiś program który to zrobi szybko i łatwo (mkv na avi). "Plik AVI ze strumieniem wideo H.264 nie będzie odtwarzany na stacjonarnym odtwarzaczu DVD/DivX - wymagana jest rekompresja wideo. " - tak jest napisane na pewnym forum.

może Free Zune Video Converter

Tym programem chyba nie da się do avi przekonwertować.

z płatnych to OJOsoft MKV Converter

czytaj ostatni post

Ostatecznie zdecydowałem się przekonwertować to za pomocą Format Factory, tylko nie jestem pewien co do kodowania audio - zostawić MP3 czy zmienić na jakieś inne bez problemu odtwarzane na zwykłym DVD?

Jeśli masz kodowanie mp3 to raczej nie ma sensu zmieniać na inne bo mp3 odtworzy chyba każde DVD, chyba że masz jakieś bardzo specyficzne DVD które tego nie obsługuje.

Z tego co pamiętam to w tych mkv było kodowanie ACC.