Plik .mkv na czynniki pierwsze


(Bambosz107) #1

Mam film w rozdzielczości 1080p w formacie mkv. Są 2 ścieżki dźwiękowe oraz 2 rodzaje napisów, z tym, że gdy go otwieram w Media Playerze nie mogę wybrać ich rodzaju. Gdy otworzę ten plik przez Media Player Classic, wejdę w zakładkę filtry itd. mogę wybrać dźwięk, napisy (softsub) lub ich brak. Problem w tym, że chciałbym odtworzyć ten film na zwykłym odtwarzaczu DVD. A więc:

  1. Jakim sposobem mogę wywalić te napisy (bo wrzucę swoje) oraz jedną ścieżkę dźwiękową (aby pozostała ta druga)

  2. Jakim programem i do jakiego formatu to przekonwertować, żeby odtworzyć na DVD


(neo10) #2

W zasadzie to zależy jakie dvd ale najlepsza jakość będzie jak przerobisz do formatu dvd choć i tak o niebo gorsza niż w oryginalne :confused: w zasadzie bez sensu trochę to przerabiać lepiej załatw sobie film na dvd ;]


(Bambosz107) #3

Z tym, że to zajmuje jakieś 600 MB, więc wejdzie mi na 1 DVD. W tym wypadku nie muszę stosować konwersji stratnej, no nie? A co do pkt. 1 - już sobie z tym poradziłem :slight_smile:


(neo10) #4

potrzebujesz programu mkv to dvd tutaj znalazłem jakiś darmowy ale nie używałem go nigdy ;]

http://www.effectmatrix.com/Free-MKV-DVD/index.htm


(Bambosz107) #5

To sie nie nadaje, bo konwertuje do rozdzielczości 700x400 (coś koło tego) i wypala płytki DVD. Ja chcę przekonwertować tylko te MKV do AVI bez strat na jakości. Z resztą sobie poradzę. Nie wiem tylko, jakiego programu najlepiej użyć.


(scripter1) #6

Zależy jakie masz DVD i jakie parametry filmów ono łyka bo do niektórych trzeba przekonwertować do nieco niższej jakości.


(Bambosz107) #7

Błagam, dajcie jakiś program który to zrobi szybko i łatwo (mkv na avi). "Plik AVI ze strumieniem wideo H.264 nie będzie odtwarzany na stacjonarnym odtwarzaczu DVD/DivX - wymagana jest rekompresja wideo. " - tak jest napisane na pewnym forum.


(Gryf00n) #8

może Free Zune Video Converter


(Bambosz107) #9

Tym programem chyba nie da się do avi przekonwertować.


(Gryf00n) #10

z płatnych to OJOsoft MKV Converter

czytaj ostatni post


(Bambosz107) #11

Ostatecznie zdecydowałem się przekonwertować to za pomocą Format Factory, tylko nie jestem pewien co do kodowania audio - zostawić MP3 czy zmienić na jakieś inne bez problemu odtwarzane na zwykłym DVD?


(scripter1) #12

Jeśli masz kodowanie mp3 to raczej nie ma sensu zmieniać na inne bo mp3 odtworzy chyba każde DVD, chyba że masz jakieś bardzo specyficzne DVD które tego nie obsługuje.


(Bambosz107) #13

Z tego co pamiętam to w tych mkv było kodowanie ACC.