Plik Ntldr jest skompresowany

Witam otóż mam taki problem , wczoraj przez przypadek usunołem plik ntldr z mojego komputera i pisalo “Brak Pliku NTLDR” , dzisiaj podmieniłem go przez płytke windowsa xp home edition , podmienilem ten plik i uruchomiłem ponownie komputer . I teraz zamiast informacji “Brak Pliku NTLDR” wyskakuje “Plik Ntldr jest skompresowany , wcisnij Ctrl+Alt+Del aby uruchomić system ponownie” Czego tak się stało ? I jak to naprawić ? proszę o pomoc !

Jakby co mam Windows XP Home Edition .

Uruchom konsole odzyskiwania z płyty i wpisz compact /u /f nazwa_pliku i powinno go rozkompresować.

Zaraz spróbuję to wpisać . Jakby co to płytka idzie z dysku F:\ nie z D:\

Dodane 16.11.2012 (Pt) 9:40

struart , niema takiej komendy .

copy X:\i386\ntldr

Sprawdż dokładnie czy tak się ten plik na płycie nazywa czy to jest dokładnie ntldr_dl,bo jakoś tak to jest

w przypadku spakowanych plików np. explorer_ex stosujemy polecenie expand

opis konsoli odzyskiwania WinXP

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=42801

Uszkodzenie pliku explorer.exe

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows

Gdy spakowany ntldr

expand X:\i386\ntldr_dl C:\Windows

juz sprawdzam czy działa ,

Dodane 16.11.2012 (Pt) 10:06

Johny , Po wpisaniu komendy " expand -f:/ ntldr_dl ntldr " wyskoczyło "System nie może znaleźć określonego pliku lub katalogu "

Dodane 16.11.2012 (Pt) 10:16

Johny , po wpisaniu tych komend

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows - wyskoczylo że nie może odnaleźc pliku

expand X:\i386\ntldr C:\Windows - Wyskoczylo że nie może zdekompresować

Dlaczego napisałeś w dziale Windows 7?

Przede wszystkim sprawdź jaką literą w konsoli oznaczona jest płyta CD i wpisz polecenie:

map

Wpisz w konsoli i każdą komendę zatwierdź enterem:

cd c:\

attrib -c ntldr

map tą komendę już znam , i dlatego też napisałem że płytka startuje z dysku f . A co to za komenda attrib -c ntldr ?

X: jest literą twojego napędu,więc jeśli twój napęd jest oznaczony literą F:\ musisz zastąpić X: literą F: w poleceniach,sprawdż dokładne nazwy plików na płycie komędą dir z przełącznikiem,jeśli skopiowałeś spakowany plik użyj expand’a już na dysku systemowym

wtedy będzie

no dobra wpisałem tą komendę cd i attrib i nic się nie stało . Co dalej ?

Dodane 16.11.2012 (Pt) 11:11

Ja wiem , każdą ta komende wpisałem z moim nośnikiem “F” i to samo wyskoczylo co ci napisalem .

Dodane 16.11.2012 (Pt) 11:15

Nie rozumiem ,możesz mi to jaśniej wytlumaczyc ? ;d

Dodane 16.11.2012 (Pt) 11:18

Dzieki ci bardzo Atis , zrobilem to co napisales i zadzialalo ;D Z góry dzieki i tobie johny za chęci i czas . Pozdrawiam !

Skopiuj sobie na dysk c: skompresowany ntldr jeśli jest skompresowany i na nim rozpakuj,następnie rozpakowany plik przekopiuj do C:\Windows

Już raz ci się udało skopiować spakowany plik na dysk,więc teraz go rozpakuj,najpierw przejdż do katalogu w którym rozpakowałeś i rozpakowany plik przekopiuj do C:\Windows,tak chyba jest najprościej bo nie trzeba się we wpisywanie ścieżek dostępu bawić.

Polecenie kopiowania to copy.

To rady na przyszłość :slight_smile:

Plik ntldr znajduje się bezpośrednio na partycji systemowej X:\ntldr

W przypadku braku tego pliku wystarczy w konsoli odzyskiwania wpisać:

cd c:\

copy X:\i386\ntldr

Konsola Odzyskiwania - Naprawianie Windows