Plik ntuser.exe

Witam forumowiczów :slight_smile: Otóż tak się składa, że mam delikatnie zawirusowany system (XP) i  od rana walczę. Przez przypadek usunąłem plik NTUSER ,który znajdował się bodajże w Documents and Settings. Jak zdążyłem wyczytać, jest on ważny. Teraz pytanie, co dalej? czy bez niego mogą wystąpić jakieś komplikacje? Może mi się nie uruchomić ponownie, jeżeli tak to jak go zainstalować z powrotem?

Jeżeli znajdował się w lokalizacji którą podałeś - to owszem - jest on istotny tylko z punktu widzenia malware które zainfekowało twój system.

Prawidłowy plik znajduje się w katalogu Windows (i tylko w nim).

Przeskanuj system programami typu Malwarebytes, a na koniec sugerowałbym założenie osobnego wątku w dziale “Bezpieczeństwo” wraz z umieszczeniem w nim skanów obowiązkowych.

 

Ok, dzięki za info. Już ściagam Malwarebytes, i jak nim przeskanuje, to będzie już wszystko ok i usunie to całe malware?  Mam jeszcze takie pytanie, nie gryzie się to z antywirusem, nic z tych rzeczy?
 

MAM się nie gryzie z żadnym av, jeśli chcesz mieć pewność wrzuć logi z FRST do działu bezpieczeństwo.

Przy instalacji odznacz okres testowy w malwarebytes. Antywirus nie przeszkadza.

Dzięki wielkie. Zrobiłem tak jak kazaliście. Malwarebytes coś mi znalazł to usunąłem. Zaraz zresetuje i mam nadzieje że wszystko będzie grać. Pozdro