Plik o rozmiarze 738 mb

mam jeden plik o rozmiarze 738 mb który skompresowałem i który jest w archiwum. poprzedni nie skompresowany plik miał 758 mb. kompresacja działa się w winrarze. i chciałem wypalić na płyte 700 mb. nero pokazał mi komunikat że maxymalnie rozmiar pliku może dochodzić do 702 mb więc nie moge wypalić na płyte ;/ i teraz mam pytanie czy moge jeszcze jakoś skompresować plik żeby móc go wypalić na płyte 700 mb czy lepiej od razu kupić płyte o rozmiarze 800 mb?

a dlaczego nie możesz :expressionless:

overburning w Nero i z palcem w nosie to wypalisz… chyba nawet bez overburningu :!: na płytki 700MB spokojnie możesz wpakować do 714MB :wink: (albo i lepiej)

Wpisz w szukajkę Overburning.

W ustawieniach nero masz opcje nadpalania płyty. Ustaw na 99 min i bedzie ok.

Poczytaj tematy z szukajki a znajdziesz roawiązanie ze screnami.

a możesz mi podać gdzie się znajduje opcja overburningu w nero?

Gregor10 otwórz Nero Burning Rom i wejdź w ustawienia:

ustawienia zaawansowane --> włącz przepalanie i ustaw na 99 minut :wink:

ok zrobie to. tylko że mam małutki problem. mam wersje 6.6.0.13 a na vortalu jest polskie rozszerzenie do 6.6.0.14 i nie moge polskiej wersji zainstalować ;/

a po co polskie zrob to w ang chwila uwagi i checi a napewno to znajdziesz, nero ma malo opcji :!:

ok już znalazłem :slight_smile: nie potrzebnie napisałem post o tym spolszczeniu :slight_smile:

http://www.cdrinfo.pl/cdr/soft/nero/over.php3

Ja również (ciągle) mam problem z overburningiem. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki z forum na ten temat. Ustawia w moim Nero wszystko według instrukcji i screenów i nic. Ciągle wyrzuca płytkę i pisze, żeby włożyć nośnik o większej pojemności. Najciekawsze jest to, że nawet gdy wkładam płytkę o pojemności 800MB lub 870MB i chce wypalić plik zajmujący, np. 730MB nie mogę tego dokonać. Może macie jakis pomysły dlaczego tak się dzieje?

moze nagrywarak niebardzo radzi sobie z overburingiem? :roll:

W końcowych ustawieniach musisz przestawić jak na screnie??

Robisz tak???

neroooooooooooo2yt.th.jpg

Tak właśnie robie. A co do pytaniaa o nagrywarke, to nie wiem. Mam TEAC DW-224E. Dodat tylko, że to wersja do laptopa, bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Najlepiej to kup sobie płytę 800MB albo większą i będzie po problemie, a droga to ona nie jest raczej.

Dzięki za rade z płytką, ale wiesz… Przecież napisałem wcześniej, że nawet na takich płytkach występuje błąd! !!

Tylko jak zmusic jakikolwiek program do wypalenia 800 MB ?

bardzo dziękuje Piniolowi za podanie linka :slight_smile: przyda się :wink:

Mam podobnie z płytkami 800 MB oraz z płytkami DVD … też NERO traktuje je jako 700 MB :confused: spróbuje z tym Philipsem ale że mam nagrywarkę DVD i nie chce mi nagrać na DVD-R / DVD-RW to nie wiem :confused:

Więcej => Konfiguracje => Ustawienia zaawansowane następnie zaznacz "Zezwalaj na overburing w trybie Disc-At-Once"

poniżej w Maks. długość CD wpisz 99 min i zatwierdzasz zmiany jak na poniższym obrazku.

nero0qo.jpg

Nastepnie w “Końcowych ustawieniach nagrywania” (czyli tam gdzie ustawiasz prętkość zapisu) klikasz Więcej i w opcji “Metoda zapisu dysku” ustawiasz na Disc-At-Once (obrazek niżej)

nero25vh.jpg

i klikasz Zapis wtedy nero zapyta czy wykorzystać overburing oczywiście zgadzasz się.