Plik odsyłający do strony www

Witam, mój dysk powoli się psuje, a ja posiadam dużo zakładek, których linków po prostu nie chce mi się po kolei zapisywać w notatniku czy czymś w tym stylu w wypadku zepsucia. Wiem, że istnieje plik, w którym zapisuje się adres strony, a po kliknięciu ikony odsyła na stronę www. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak się owy plik tworzy, bo ja osobiście nie mam pojęcia :frowning:

Jakiej przeglądarki używasz?

Mozilla Firefox

Po prostu eksportuj zakładki na pena lub na kartę pamięci

Back up and restore information in Firefox profiles (kopiowanie profilu Firefox’a)

MozBackup (program do eksportu i importu profilu FF)

Dodatkowo Tworzenie kopii zapasowej i odtwarzanie zakładek

Zakładki to zuo :stuck_out_tongue:

Utwórz sobie skrót do przeglądarki, po czym dopisz do niego po spacji adres strony.

Np jakas_sciezka/firefox.exe http://www.dobreprogramy.pl

Po otworzeniu skrótu, będziesz miał otwartą stronę, w tym wypadku dobreprogramy.pl

Nie mam pojęcia jak

pobrałam MozBackup i zBackupowałam zakładki, ale teraz nie wiem w jaki sposób/jakim programem owy powstały plik można otworzyć?

Nie wiem co to ścieżka i co powinno się wstawić w “jakaś_ścieżka” :frowning:

Ikona na którą klikasz włączając przeglądarkę to skrót, klikniesz na niego ppm, będziesz miał napisane ścieżka, tam masz po spacji dopisać adres witryny.

Ja mam masę takich skrótów, czyli ikonek z opisem. W dokumentach zrobiłem folder i z zakładek, czy też ulubionych, po rozwinięciu listy, klikam np na ikonę Dobreprogramy PPM i kopiuję. Wklejam sobie do tego folderu. Mam na cd nagrane doki i elegancko mam kopie tych skrótów z opisem. Coś ok 300. Dwa lat gromadzę tak strony. Dodaję do zakładek ff, czy ulubionych ie i z rozwijanej listy kopiuję.

Spróbuj ten sposób.

Nie mam nigdzie napisane “ścieżka”

Untitled.gif

Chodzi o to co masz tutaj oznaczone jako target.