Plik pdf sciaga sie jako htm

Witam

Mam taki problem. Wrzucilem przy pomocy opery plik w formacie “pdf” na pewien serwer. Kiedy chcialem go sciagnac, aby sprawdzic czy upload jest ok, plik ten mial rozszerzenie “htm” i wyrzuca mi na ekran krzaczki przy uruchomieniu. Po sciagnieciu bezproblemowo moge zmienic jego rozszerzenie, jednak sęk w tym, ze jest to plik z cv i nie sadze, zeby potencjalnemu pracodawcy chcialo sie bawic w zmiane rozszerzen, a nie chce zeby widzial “krzaczki”. Dodam, ze dzieje sie to podczas downloadu z opery, z IE dziala prawidlowo. Czy da sie cos na to poradzic ? Chyba, ze jest to kwestia wylacznie zlego ustawienia mojego sprzetu, a osoba sciagajaca go ze swojego komputera moze nie miec takiego problemu ?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Zobacz z czym skojarzone są pliki pdf i html,klikasz na pdf’a i używasz opcji otwórz za pomocą i wybierasz przeglądarkę pdf,dalej dajesz że na stałe używasz tego programu,to samo z html,tylko tu wybierasz przeglądarkę www

Zmienilem we wlasciwosciach pliku, aby byl otwierany przez Adobe Reader jako program domyslny, lecz nic to nie dalo. Moze problem tkwi w ustawieniach Opery skoro z IE dziala jak nalezy ?

pawelzesosnowca , Na tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Dostosuj swojego posta do tej zasady.