Plik pdf zapisany jako Plik

Dzień dobry,
Pobrałem plik z maila a dokładnie fakturę która otrzymałem z sklepu gdzie robiłem zakupy. Lecz plik zamiast jako pdf zapisał się z rozszerzeniem plik. Gdy uruchomię go poprzez przeglądarkę normalnie się otwiera pdf. Czy to może być po prostu błędnie zapisany plik?

image

Może wirus, jak nie ma być w nim twoich danych* to możesz przeskanować na VirusTotal.

* - Osoby co opłacają subskrypcję mogą go pobierać dowoli.

Znając życie: wystarczy dopisać „kropka pdf” i ruszy z np. Adobe Reader po dwukliku (nie powstanie żaden faktura.pdf.file ani faktura.pdf.plik).

Dopisać rozszerzenie.Możliwe,że nie masz skojarzonego programu z pdf.

Tak może być ze sklep serwuje plik bez rozszerzenia. W takim przypadku to jest blad w kodzie sklepu. Taki błąd widzialem nie raz, sam go popełniłem uczac się programować web aplikacje.

Oczywiście jezeli plik w środku jest poprawnym pdf to wystarczy dodac rozszerzenie edytujac nazwę

Metoda rodem z Win95. Aczkolwiek często działa (pod warunkiem iż OP posiada Windowsa bo na Linuxie to są inne metody)

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.