Plik Stronicowania - Bezpieczne zmniejszenie?

WItam,

Mam pytanie od jakiegoś czasu mam zainstalowany system Windows Vista tylko mam problem bo mam 1,5Gb ramu i plik stronicowania ustawiony na automatyczny wybór rozmiaru tylko denerwuje mię to że nie ważne ile gier i programów mam włączonych to ciągle mi zabiera max 35% ramu a powiększa sie plik stronicowania i moje pytanie to, Na ile moge zmienić rozmiar pliku stronicowania aby nie stracić prędkości ani wydajności użytkowania komputera

a na ile masz ustawiony obecnie?

Sposobu w jaki Vista zarządza pamięcią (Ram, plik wymiany) w zasadzie nie zmienisz. Możesz manipulować wielkością pliku wymiany, ale czy zmieni to zużycie RAMu w Twoim przypadku trudno stwierdzić.

Możesz ustawić rozmiary pliku wymiany na 2,5 - 3GB Gb uruchamiać kolejne programy i obserwować zużycie pamięci i wydajnośc programów/gier.

Upewnij się, że na dysku systemowym masz zapas wolnego miejsca (co najmniej kilka GB) - Vista. Niektóre aplikacje i sam system podczas pracy tworzą sporo plików tymczasowych.

Ok dzięki za odpowiedz. Obecnie rozmiar pliku mam domyślny (system sam ustawia) ale już to wszystko o co mi chodziło(: dzięki jeszcze raz

Dodane 31.10.2009 (So) 12:40

Chciałem jeszcze tylko napisać że ustawiłem 1gb-2,5gb i juz jest dobrze. Większość czasu urzywa więcej ramu.