Plik stronicowania - jak wykasować z C

Prośbę mam do doświadczonych kolegów.

Przeniosłem plik stronicowania na inny dysk fizyczny, ale widzę po zajętym miejscu, że na partycji C jest cały czas ten plik. Kiedyś jak coś takiego robiłem to od razu zwolniło się miejsce na C.

Jak trafić do pliku stronicowania na C i go wywalić i czym :slight_smile:

dziękuję za podpowiedzi

W tym samym oknie gdzie zmieniales dysk na ktorym ma sie on znajdowac, zaznacz C i wybierz trzecia opcje czyli brak pliku stronicowania. Wyglada na to ze tego o tym kroku zapomniales. Jesli faktycznie nie zniknie to wlacz pokazywanie pliqw ukrytych i systemowych, swap znajduje sie bezposrednio na dysku C, poznasz go po rozmiarze :wink:

PPM na “Mój Komputer” > Właściwości > Zakładka “Zaawansowane” > W wydajności “Ustawienia” > Zakładka “Zaawansowane” > Na dole “Zmień” > Dysk C: “Bez pliku stronicowania”

Pozostaje pozatwierdzać i restart :smiley:

Zaznaczałem, że na dysku C ma nie być pliku stronicowania i nic nie pomagało. Zrobiłem taki trik i na C ustawiłem plik minimalny 2 MB a max wielkość na 3 MB :slight_smile:

no i zastosuj. Zwolniło mi się miejsce na partycji C po restarcie komputera, a na dysk E skierowałem nowy plik stronicowania o wielkości 5000MB i max 6000 MB w ogóle to jakie są zalecenia ? Ram mam 3 GB to jakiej wielkości plik stronicowania ustawić ?

W Ccleanerze masz opcję usuwania starych danych pliku stronnicowania

Nie jestem pewien czy dobrze pamietam ale zdaje sie ze powinno sie ustwiac 1,5x ilosc ramu.Zalecenia zaleceniami ale z moich doświadczeń wynika ze jesli posiada sie więcej niz 1,5gb to spokojnie można sobie ustawic swapa o takim samym rozmiarze. W kazdym razie ile bys nie ustawiać to ustawiaj staly rozmiar, czyli min. i max taki sam, to jest najwazniejsze.

ma to jakieś techniczne uzasadnienie ? ustawiłem 5000 MB, a rozmiar max 6000 MB ?

Mniej rzeźbienia po dysku. Najlepiej zeby plik wymiany zapisany byl w jednym kawalku, a jesli jego rozmiar sie zmienia to z czasem moze sie okzac ze jest bardzo pofragmentowany co w jakis tam sposob moze wplywac na wydajnosc- pewnie minimalny ale zawsze. Ja mam na niego osobna małą partycje, niektórzy wariaci uważają jeszcze ze taka partycja powinna posiadac system plikow FAT16 lub 32 ale przy dzisiejszych komputerach jest to już raczej przesada, a poza tym ogranicza rozmiar pliku wymiany do 2 lub 4GB.

Czyli sugerujesz, że na plik stronicowania lepiej mieć malutką partycje na innym fizycznym HD ? bez partycji tylko skierowane na inny HD to nie ten sam efekt, nie ta sama skuteczność

U mnie teraz na kompie partycja C to jeden HD , partycja D to druki fizyczny dysk oraz partycja E to trzeci fizyczny dysk o sporej pojemności . Na E o pojemności 500GB skierowałem plik stronicowania , to może na tym dysku zrobić malutką 6 Gb partycje F i na nią skierować plik stronicowania bo może teraz lata po całym wielkim dysku E :slight_smile:

AAaaaaa i polecam kolegom ten trik jeśli ktoś ma drugi fizyczny dysk w kompie. Może od razu nie odczujecie różnicy, ale potem jak wrócicie do ustawień standardowych windowsa czyli stronicowanie na dysku C to zmułę odczujecie od razu.Szczególnie przy przeglądaniu kilku stron www jednocześnie lub w pracy na programach graficznych typu PHOTOSHOP i podobne.

Tak dokladnie, zapomnailem o tym napisac. Jesli masz wiecej niz 1 dysk to Windowsa instalujesz na jednym, plik wymiany umieszczasz na osobnej, przeznaczonej tylko na to partycji na drugim, a tymczasowy plik ktory tworzy np Photoshop w czasie pracy, jeszcze na kolejnym. Dokladnie tak to wyglada u mnie. Oczywiscie zakladamy ze wszytskie dyski sa nowe szybkie itd bo niema co pchac swapa na jakiegos powolnego zabytka ktory tylko wszystko spowolni.

I lepiej tak jak mowie, umiesc plik wymiany na partycji na ktorej tylko on badzie sie znajdowal. W ten sposob np po kolejnej instalacji systemu i ponownej zmianie jego lokalizacji bedziesz mial wieksza pewnosc ze jest zapisany w sposob ciagly a nie w pierwszych wolnych znalezionych dziurach pomiedzy innymi danymi na tej wielkiej partycji.