Plik stronicowania na odzielnym dysku

Witam! Otóż mam stary dysk 2GB. Czy gdybym go wpakował do swojego kompa na tą samą taśme co systemowy i ustawił na tym dysku plik stronicowania (powiedzmy że 1900 MB) to by to zgrabnie działało?

Sprzęt:

Dysk 160 GB(podzielony na partycje 50 i 100)

Pamięć 512 MB DDR1

Procek PENTIUM 4 2.40 GHz

System Windows XP Professional

Działać będzie, ale czy konputer przyspieszy to zależy od jego prędkości transferu.

Jeśli jednak zdecydujesz się na taki krok, sformatuj go systemem plików fat16 - operacje przeprowadzane są na nim szybciej niż na ntfs (odczytane w prasie komputerowej)

Rozwiązanie jest dobre pod warunkiem że transfery tego dysku są szybsze niż by to było na partycji systemowej lub tej drugiej.

Jeśli na tym 2GB dysku transfery są słabe (a wynika, że tak -) wydaje mi się, że lepiej go pozostawić na pierwszym dysku.

Oczywiście wpierw musisz to sprawdzić.

Transfer napewno będzi niższy, bo ten 160 GB jest z 2009 roku a 2 GB z 1998 roku… Ale chyba zaryzykuje…

Ryzykujesz wolniejszą prace systemu. Ustaw na sztywno swapa na c: i tyle możesz zdziałać. Wg mnie ważniejsze jest to żeby się nie fragmentował niż był na szybkim dysku, ponieważ sfragmentowany działa na prawdę wolno a w rzeczywistości potrafi podzielić się nawet na kilkaset części.

NO i jeszcze chcesz na tą samą taśmę wpiąć… czyli do tego samego kontrolera … to to nie jest dobry pomysł…

Kurde… No to lipa, bo po godzinie używania wywala komunikat że zwiększa plik stronicowania… Ustawiony na partycji 50 GB która jest systemowa na 512 MB.

Dla pamięci 512, jaką masz, ustaw plik stronicowania na wartości: początkowy 512, maksymalny 1536 MB i wszystko zagra OK, oczywiście na dużym dysku.

Jeśli system zgłosił niedobór pamięci już teraz, to lepiej ustawić początkową ok 1GB.

Przeczytaj ten wątek, jest w nim kilka informacji, które mogą Ci się przydać:

jaki-rozmiar-plikow-stronicowania-t375449.html