Plik stronicowania na osobnej partycji Win 8.1, jak wrócić?

Witam, zrobiłem kiedyś z poradnika na YT plik stronicowania na osobnej partycji ( winda 8.1) , będę jednak zmieniał dysk na większy ( klonowanie ) i nie wiem jak to będzie się miało gdy plik stronicowania jest na osobnej partycji?

Jak będzie bezpieczniej sklonować taki dysk? razem z tymi 2 partycjami? lub, jak wrócić do tego co było pierwotnie. czyli plik stronicowania na dysku C. bardzo proszę o radę.

Po prostu usuń (mimo ostrzeżeń) plik stronicowania z tej osobnej partycji (okno Pamięć wirtualna), zrestartuj komputer. Potem utwórz go, choćby w małej wartości, na partycji C i ponownie zrestartuj komputer.

Usunąć partycje? W oknie Pamięć wirtualna mam opcję - bez pliku stronicowania
Przy dysku C mogę zaznaczyć "rozmiar kontrolowany przez system"
Mam 16gb ramu, plik stronicowania jest niezbędny?
Rozumiem że jak na dysku D zaznaczę bez, a po restarcie przy C - kontrolowany przez system, to nie uszkodzę sobie systemu? itd? jaką ustawić wartość na dysku C przy 16gb ramu?

Nie, nie uszkodzisz sytemu, aczkolwiek nawet jak plik stronicowania jest na D:, to i tak lepiej jak na dysku C:\ (systemowym) jest mały plik wymiany.
Do klonowania dysku możesz całkowicie wyłączyć plik na D:\ i zostawić na C:\ jakiś niewielki (ot, choćby 512 MB)

To jest właściwa konkluzja! Nic nie uszkodzisz w ten sposób. Tak zrób!

A o docelowej wielkości pliku wymiany nie decydują sztywne reguły, lecz to, co robisz na komputerze. Przy typowych zastosowaniach i przy 16GB RAM często wystarczy 0,5 GB pliku wymiany. Ale jak weźmiesz się za jakieś zadanie, które wymaga więcej (jakaś edycja wideo czy renderowanie) to i drugie 16 GB nie będzie od rzeczy.