Plik stronicowania

(Mathias 14) #1

Gdy dokupie kosc ramu to plik wymiany automatycznie sie powiekszy, czy bede to musial zrobic sam...Pytajnik Confused

z gory THX Smile

(system) #2

Będziesz musiał zrobić to sam.

Pamiętaj - ilość ramu razy 1,5

(Mathias 14) #3

Ale z tego co wiem minimalna wartosc pliku wymiany tak jak naisales tworzy sie ilosc ramu razy 1,5. Ale trzeba chyba jeszcze stworzyc maksymalna wartsc - ilosc ramu razy 3... Dobrze przeczytalem...?? :?

(system) #4

Niekoniecznie.

Pamiętam, że zawsze doradzano mi taką samą ilość minimalną i maksymalną.

(lazikar) #5

Tak. :slight_smile:

Żle ci doradzano. ;]

(system) #6

Nie powiesz mi, że przy 1 GB pamięci

mam mieć wartość maksymalną ustawioną na 3 GB :roll:

(lazikar) #7

Nie powiem.

Przy 1GB pamieci możesz ustawić niewielka wartość. Nawet nie musisz x1,5 :wink:

(Johny) #8

Przy 1 GB Ram duży plik stronicowania nie ma znaczenia możesz dać 400,500 MB,nie miej bo Windows może się nie uruchomić,zależy co jeszcze robisz,chyba,że obrabiasz duże zdjęcią,albo grafikę 3D

(Qdlicz) #9

Hmm... ja czytałem coś o tym, ale (podobno) dobrze jest ustawić na taką samą wartość, ponieważ w innym przypadku plik ulega fragmentacji !!

(co bardzo spowalnia pracę naszego PC).

Jednak generalnie ustawia się od 1,5 do 2 x ilości posiadanych ramów :wink:

(M a x) #10

narazie ustaw tak jak radzi kol. Strumienianin a jak zrobisz kiedys formata to system sobie sam ustawi tak jak powinno

(Mathias 14) #11

Slyszalem rowniez, ze wielkosc pliku stronicowania zalezy od tegoa do czego uzywamy danego kompa...Ja mam go glownie do internetu, w gry gram bardzo malo, ogladam troche filmow, bawie sie grafikaa ale nie za duzo...

Gdy bede mial 756MB DDR...Na jaka wielkosc radzicie mi ustawic max i min wartosc plik wymiany?? :?

z gory THX :slight_smile:

(system) #12

Ja bym ustawił sztywno na 256MB.

(system) #13

Nie za mało trochę?

Masz właśnie tyle u siebie ustawione? :?

Będę się upierał przy moim 1,5 x 768 MB

(768 czy 256? :wink: )

(Rus One) #14

jeśli chodzi o wielkości min i max to ustawia sie takie same żeby

winda nie zmieniała w locie wielkości. a jeśli masz ramu więcej niż 512 to możesz śmiało ustawić pilk wymiany na 512mb, ponieważ winda i tak nie bedzie go potrzebować.

oczywiście pod warunkiem że nie zamęczasz kompa doomem albo czymś podobnym.

Pisz małymi literami

Asterisk

(fiesta) #15

rus_one caps lock przkleiłeś "Kropelką" do obudowy klawy :? :? :?

(system) #16

Nie mam 768MB Ramu (mam 512), więc ustawione mam u siebie 256-384MB :slight_smile: