Plik stronicowania

Gdy dokupie kosc ramu to plik wymiany automatycznie sie powiekszy, czy bede to musial zrobic sam…Pytajnik Confused

z gory THX Smile

Będziesz musiał zrobić to sam.

Pamiętaj - ilość ramu razy 1,5

Ale z tego co wiem minimalna wartosc pliku wymiany tak jak naisales tworzy sie ilosc ramu razy 1,5. Ale trzeba chyba jeszcze stworzyc maksymalna wartsc - ilosc ramu razy 3… Dobrze przeczytalem…?? :?

Niekoniecznie.

Pamiętam, że zawsze doradzano mi taką samą ilość minimalną i maksymalną.

Tak. :slight_smile:

Żle ci doradzano. ;]

Nie powiesz mi, że przy 1 GB pamięci

mam mieć wartość maksymalną ustawioną na 3 GB :roll:

Nie powiem.

Przy 1GB pamieci możesz ustawić niewielka wartość. Nawet nie musisz x1,5 :wink:

Przy 1 GB Ram duży plik stronicowania nie ma znaczenia możesz dać 400,500 MB,nie miej bo Windows może się nie uruchomić,zależy co jeszcze robisz,chyba,że obrabiasz duże zdjęcią,albo grafikę 3D

Hmm… ja czytałem coś o tym, ale (podobno) dobrze jest ustawić na taką samą wartość, ponieważ w innym przypadku plik ulega fragmentacji !!

(co bardzo spowalnia pracę naszego PC).

Jednak generalnie ustawia się od 1,5 do 2 x ilości posiadanych ramów :wink:

narazie ustaw tak jak radzi kol. Strumienianin a jak zrobisz kiedys formata to system sobie sam ustawi tak jak powinno

Slyszalem rowniez, ze wielkosc pliku stronicowania zalezy od tegoa do czego uzywamy danego kompa…Ja mam go glownie do internetu, w gry gram bardzo malo, ogladam troche filmow, bawie sie grafikaa ale nie za duzo…

Gdy bede mial 756MB DDR…Na jaka wielkosc radzicie mi ustawic max i min wartosc plik wymiany?? :?

z gory THX :slight_smile:

Ja bym ustawił sztywno na 256MB.

Nie za mało trochę?

Masz właśnie tyle u siebie ustawione? :?

Będę się upierał przy moim 1,5 x 768 MB

(768 czy 256? :wink: )

jeśli chodzi o wielkości min i max to ustawia sie takie same żeby

winda nie zmieniała w locie wielkości. a jeśli masz ramu więcej niż 512 to możesz śmiało ustawić pilk wymiany na 512mb, ponieważ winda i tak nie bedzie go potrzebować.

oczywiście pod warunkiem że nie zamęczasz kompa doomem albo czymś podobnym.


Pisz małymi literami

Asterisk

rus_one caps lock przkleiłeś “Kropelką” do obudowy klawy :? :? :?

Nie mam 768MB Ramu (mam 512), więc ustawione mam u siebie 256-384MB :slight_smile: