Plik stworzony w open office nie chce się otworzyć

witam,

jak wspomniałem w temacie, mam problem z plikiem tekstowym stworzonym w office open gl. Plik tekstowy ze sporym fragmentem pracy licencjackiej dodam! dlatego zależy mi na odzyskaniu treści:) Wcześniej nie było problemów, plik otwierał się, edycja i zapis bez problemu. dziś jednak nie mogę go otworzyć. wysakuje mi okno z informacją treści: “Nie można otworzyć pliku Office Open XML Praca, ponieważ są problemy z jego zawartością.” Klikam ‘Szczegóły’: “Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć.”. Klikam zatem OK. pojawia się kolejny komunikat: “Program Word odnalazł w dokumencie ‘Praca’ zawartość, której nie może odczytać. Czy chcesz odzyskać zawartość tego dokumentu? Jeśli dokument pochodzi z zaufanego źródła, kliknij przycisk Tak”. Klikam ‘Tak’, a dokument się nie otwiera. Pojawia się za to pierwszy komunikat, o którym wspomniałem. Kiedy kliknę ‘Nie’, poprostu się nie otwiera.

Nie mam pojęcia skąd się problem wziął, bo wcześniej się z nim nie spotkałem. Zawartość jego też jest w porządku, bo to sam tekst, bez obrazków nawet…

Proszę o pomoc!!

Czy da się jakoś ten dokument otworzyć??

Pomóżcie, proszę !!

Ale w jakim formacie zapisałeś - w doc czy odt?

Spróbuj otworzyć OpenOfficem…

Jak wersja Office’a? Jeśli 2007 zainstaluj SP2 do Office’a 2007 powinien otworzyć… :slight_smile:

Zainstaluj ODF Converter Integrator i wtedy zobacz czy otworzy.

plik jest zaposany w formacie .docx

Spróbuj go otworzyć za pomocą wtyczki do Office’a co podałem wcześniej.

Nie mogłeś zapisać w OpenOffice do formatu .docx

Najpierw sprawdź naprawdę za pomocą którego programu zapisałeś

Owszem zapisać nie mógł, ale mógł zmienić rozszerzenie poprzez zmianę nazwy…

Wtedy faktycznie program może szaleć… :slight_smile:

To niech ziemi do .doc lub .odt i się otworzy w Office 2003 lub OpenOffice

Naprawdę tak trudno pomyśleć?

OpenOffice.org 3 - to nazwa programu, w którym powstał plik. nazwa nie była zmieniana, nie dopisywałem .doc ani .odt. Tak się plik zapisał automatycznie. dopiero później, próbując jakoś go ‘naprawić’ próbowałem tych kombinacji. niestety, bez skutku.

Wtyczka, którą polecił Chillout również nic nie zmieniła…

Nigdy o takim programie nie słyszałem…

W czym piszesz OpenOffice.org czy Microsoft Office? W jakim formacie masz ten plik: ODF (.odt), MS OXML (.docx) czy w starszym formacie Microsoftu (.doc)?

poprawiłem się, program nazywa się OpenOffice.org 3 :slight_smile: plik jest w formacie .docx

Skoro masz tyle problemów z otwarciem tego pliku to widzę dwa możliwe rozwiązania:

  1. Udać się z tym plikiem do kogoś kto ma Open Office zainstalowany

  2. Ściągnąć i zainstalować ten program u Siebie. To tylko około 140 MB. http://pl.openoffice.org/product.download.html

Skoro to praca licencjacka to pewnie masz tam ustawione jakieś przypisy itp - po otwarciu za pomoc innego programu wiele z nich może się “rozjechać” i będziesz miał dużo pracy aby przywrócić to do stanu poprzedniego.

najważniejsze, żeby dało się jakoś odzyskać treść, może być nawet od końca:) obrobię sobie, to nie problem:) planowałem też wydrokować to bezpośrednio klikając prawy i ‘drukuj’. ja sam nie mam jednak drukarki, a najbliższy kontakt z taką, co ma tusz będę miał poniedziałek…do tego czasu szukam innego rozwiązania, może szybszego:)

zrobię jak radzisz, ściągnę, zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Jeszcze jedna propozycja: wszelkie próby wykonuj na kopii pliku, oryginał zachowaj sobie w bezpiecznym miejscu na dysku, pendrive itp. Uchroni Cię to przed jakimś uszkodzeniem oryginalnego pliku .

ja na codzień korzystam z office 2007, jednak wcześniej nie miałem problemów z otwieraiem plików stworzonych przez openoffice.org. Plik, który nie chce się otworzyć nie powstał na moim komputerze, ale tam, gdzie został stworzony problem wygląda tak samo. czy też właściwie u mnie wygląda on tak, jak tam:)

cedar, ściągnąłem open office`a za strony, którą poleciłeś. jednak podczas próby insalacji pojawia się okno z wiadomością treści:

"Installer integrity check has failed. Common causes include incomplete download and damaged media. Contact the instaler`s author to obtain a new copy.

More information at:

http://nsis.sf.net/NSIS_Error"

co do tego, że został ściągnięty do końca nie mam wątpliwości, bo ściągałem dwa razy, zasysam właśnie trezci:) a nóż widelec… problemów ze zgodnością być nie powinno, ponieważ i to sprawdzałem…zatem…■■■??

Wpisz w google “NISS Error” to jest bląd, z którym problem masz nie tylko Ty. Nie wczytywałem się w szczegóły ale to chodzi o błąd związany z chipsetem Nvidia.

Przed chwilą pobrałem tą instalkę za pomocą Firefoxa i Free Download Manager i u mnie wszystko jest ok a też mam chipset Nvidia na pokładzie.

ściagnąłem openoffice.org 3, zainstalowałem i też nic po tym. niestety, plik dał się otworzyć, jednak jest zakodowany jakiś algorytmem, którego nie potrafię rozszyfrować…wcześniejsze wersje dokumentu nie były usuwane, więc nie da się też skorzystać z odzyskiwania danych…trudno…na przyszłość właścicielka będzie trzymać po 10 kopii każdego dokumentu :lol: