Plik systemowy pagefile.sys ważący 146 GB

Witam. Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale, jeżeli nie to przepraszam.

Problem dotyczy tego, że mam 2 dyski twarde.

Na 1 tj. C mam windowsa. Ciągle mam problemy z pobieraniem różnych rzeczy gdyż ze 172 GB 1 plik waży aż 146 gb. ( Już nawet nie mówię o wszystkich programach które są w program files). Zostaje mi miejsce w megabajtach. I z tego powodu nic nie mogę pobierać. Mam 2 dysk D, ale on już jest zapełniony i Go nie ruszam.

Chodzi mi głównie o to, co to jest za plik który tyle waży? Bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Pozdrawiam.

http://zapodaj.net/a3ba1569f0e7c.jpg.html - link do zdjęcia z tym plikiem. Sory za jakość.

:o jest to plik stronicowania…tylko co mu się stało ?

Kliknij prawym na Komputer > Właściwości > Zaawansowane > Wydajność > Ustawienia > Zaawansowane > Pamięć wirtualna > Zmień , zaznacz rozmiar niestandardowy ,początkowy :2048 ,maksymalny 2048 > zatwierdź zmiany i zrestartuj system.

@_@, juz wszystko działa :D. Dzięki.

Coś Ty robił, że to aż tyle waży??

Rozumiem, jakby log serwera ważył 14GB (txt), ale to? :wink:

No cóż, no to się widocznie Windows troszkę machnął w obliczeniu wagi tego pliku. xD Przecież nawet przy 128MB RAMu nie powinien takiego dużego pliku ustawić. Co do samego pliku jest to plik, który stanowi uzupełnienie pamięci RAM. Jeżeli w RAM zabraknie miejsca, to właśnie Windows mniej potrzebne elementy przechowywane w tejże pamięci zrzuca do tego właśnie pliku, aby zwolnic RAM i nie dopuścić do całkowitego przepełnienia pamięci oraz zawieszenia komputera.

Dodane mniej niż minutę temu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik_wymiany

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87_wirtualna

Miałej lektury. :wink:

Rozumiem i wiedziałem co to za plik i jaką ma funkcję, lecz nie wiedziałem jakie programy/gry Pan włączył, aby tak przybrał na wadze.