Plik taskmgr.exe - obciążenie procesora

Witam.

Mam Windows Vista Home Premium (oryginalny). Zaraz po zainstalowaniu systemu, a było to już jakiś czas temu powyłączałem niepotrzebne bajery w stylu “Przywracanie systemu”. Do tej pory było spoko, ale kilka tygodni temu coś zaczęło przysłowiowo ‘mulić’ (mam wyłączone automatyczne aktualizacje).

Jak wiadomo Ctrl+Alt+Del - no i z tego, co widzę program taskmgr.exe pożera trochę procka - teraz w granicach 1-2%, ale czasami dochodzi do 50, a nawet 100%. Tylko błagam nie piszcie mi 'podeślij loga z ComboFix’a, bo mnie szlag trafi - wszystko przeskanowane, żadnego wirusa itp.

Chciałbym wiedzieć czemu muli, choć pewnie nikt mi no to pytanie nie da odpowiedzi ;] i za co odpowiada ten taskmgr.exe (czy można go wyłączyć?).

Taskmgr to właśnie menedżer zadań :slight_smile:

Tak, nie podawaj nam logow, nie mów co masz zainstalowane, ani jaki antywirus chodzi w tle, nie podawaj nic, i rządaj odpowiedzi…

A ja mam pytanie, czego moja ikonka na pulpicie zmienila kolor! (nie powiem jaka, ani z jakiego programu), Wszystko sprawdzałem, nie pytajcie o nic, tylko odpowiedźcie…

Powodzenia człowieku.