Plik wymiany, na ile ustawić?

Do jakiej pracy i do jakich gier? Uprzedzając odpowiedź, bądź proszę bardziej wylewny i podaj proszę trochę wiecej szczegółów, niż “do pracy zarobkowej i gier komputerowych”.

To pokaż lepiej raport z CrystalDiskInfo i raport z jakiegoś programu do defragmentacji dysków - taka modyfikacja nie powinna przynieść aż tak dużej różnicy.
Fragmentacja - może miałeś plik wymiany bardzo sfragmentowany
CrystalDiskInfo - może plik wymiany zajechał w danym obszerze dysk; ponowne utworzenie wrzuciło go na inny obszar dysku.

Photoshop itp a gry to Overwatch,GtaV
a tu Crystaldyskinfo

Więc?

Kiedy była wykonywana defragmentacja dysku?

System i niektóre programy mają RAM po prostu “gdzieś” (można mieć nawet 64GB) i chcą PAGEFILE.sys , bo tak zostało to przewidziane i napisane “drodzy eksperci” (np. W7 i AERO) ! Wyłączanie pamięci wirtualnej lub ustawianie bardzo niskiej wartości to wyraz nieznajomości rzeczy sprawy ! Do 8GB RAM “spokojnie” można , a nawet należy stosować zasadę 1,5xRAM (ja się tej zasady trzymam jak “pijany płotu”) .

Muszę sprostować - do hibernacji systemu wykorzystywany jest zupełnie osobny plik hiberfil.sys

1 polubienie

Nie znam takiego programu, który wymagałby chociażby 1,5 GB stronicowania :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nawet gdy photoshop bierze 3GB RAM, a system półtora GB, to przy 4GB zainstalowanej pamięci RAM - to mamy zawieszenie systemu niezależnie, czy jest 6GB stronicowania, czy tylko 1GB.

Z wiki:
“Stronicowanie – jeden ze sposobów rozwiązania problemu zewnętrznej fragmentacji, polegający na dopuszczeniu nieciągłości rozmieszczenia logicznej przestrzeni adresowej procesu w pamięci fizycznej”.

Prostym zdaniem, to jest cache pamięci RAM. Gdy ustawia się stronicowanie na sztywno, to nie ma dalszej fragmentacji cache pamięci określonej rozmiarem.
Kiedyś ustawiłem sobie w rejestrze, żeby po zamknięciu jakiegoś procesu - zrzucało załadowaną pamięć stronicowania w obszarze cache pamięci tego procesu. Teraz w to nie bawię się, po prostu czyszczę RAM. W XP i w windows 7 x64 do tego służy mi jetclean. Nie rusza pamięci zarezerwowanej przez system, a czyści cache innych procesów.
Powiedzmy - w tej chwili menadżer procesów pokazuje mi zajętej pamięci RAM prawie 450MB RAM według zadeklarowanej przez system.


Jetclean zaś zrzuca 650MB RAM, jeszcze zostawia dla systemu. Po prostu czyści zapchane cache pamięci stronicowania, która sama nie usuwa się, tylko następne cache wypycha pierwsze.
Niepotrzebnie zapychać pamięć. Nigdy nie dam więcej, niż 1.5GB stronicowania ustawione na sztywno. Raz, że wystarczy, a drugi raz, że pamięć stronicowania nie ulega fragmentacji.
Widziałem screeny, gdzie przy 8GB pamięci RAM, stronicowania było 16GB, a w użyciu 8GB stronicowania. Jeszcze modek z fixitpc rzucał się, że to prawidłowo :stuck_out_tongue_winking_eye:

WINDOWS XP to … jednak przeżytek . Obecnie dyskusja o czymkolwiek na jego tle nie ma sensu .

Ja mam kompa z 10 gb zjada na starcie 5 gb, a drugi pc stary ram 2gb ddr3 1333mhz i zjada na starcie 800-1000 mb, roznica taka ze na drugim nie ma antywirusa i ma wgranie recznie sp1 i prawie sp 2, a windowsupdate zgaszone, 1 aktualizowany na biezaco, system 64 bit home premium 7 na dwoch. Na laptopie z 4gb (256 zjada integra, ramy elpidy 1066 zjada na starcie około 2 gb, wiec cos w tym jest ze sobie systemrezerwuje polowe na starcie nawet jak nie potrzebuje

Więc daj odpowiedź na pytanie o stan fragmentacji dysku

Dałem wczesniej ale ktos zrugał moja odp ze to nieprawda ze zjada polowe to daje przyklad