Plik wymiany na zewnętrznym dysku

Witam.

Temat często wałkowany. Mimo to napiszę o co chodzi.

Kupiłem dysk ssd nie robiłem klonowania lecz sytem zainstalowałem od podstaw. Stary dysk w obudowie podłączony przez usb.

A teraz do sedna ssystem win 7 64bit. Lapek śmiga aż miło.Chciałem przenieść plik wymiany na zewnętrzny dysk jednak po wykonaniu wszystkich czynności i restarcie laptopa system podaje komunikat, że nie udało się przenieść pliku i plik wymiany został utowrzony na dysku wewnętrznym. Próbowałem  kilka razy ale bez rezultatu.

Ram w laptopie to 4Gb ale sytem widzi tylko 3,79 Gb.

Czemu nie można przenieśc tego pliku?. Proszę o jakieś sugestie i rozwiązania. Dziękuję moi drodzy z góry za pomoc.

Przenoszenie SWAP na wolny talerz jest pozbawione sensu, sam sobie tworzysz wąskie  gardło, jeżeli w przyszłości system będzie potrzebował czegoś z pliku stronicowania, w Twoim przypadku proponowałbym plik ustawić na SSD na sztywno, ok. 1024MB powinno wystarczyć w zupełności, ustawiasz rozmiar początkowy i końcowy na 1024 :slight_smile:

Nie ma sensu przenosić swap aby “oszczędzić” ssd, dzisiejsze dyski mają wystarczająco dużą żywotność.

Na zewnętrzny nie przeniesiesz bo przy starcie system wyłącza na chwile porty USB, coś chwile przed ekranem logowania.

Dzięki za odpowiedź.

Tak właśnie próbowałem tego rozwiązania ze względu na żywotność ssd. Tyle się na ten temat naczytałem. Ten który zamontowałem to Plextor M6 pro 128GB.

No akurat mam ustawione na sztywno 2500 MB sugerujesz 1024 czy żeczywiście to wystarczy? Korzystam często a przede wszystkim z programów graficznych.

Z gier już wyrosłem :smiley:

A tego to nie wiedziałem, że podczas usuchamiania system wyłącza porty usb.

Pozdrawiam.

Nie zastanawiałeś się nad dodaniem pamięci, przy takich zastosowaniach jest to wskazane.

 

Pozwolenie na to by system korzystał z pliku wymiany powoduje duży dyskomfort (nawet jeśli masz SSD).

Myślałem o tym o dodaniu RAM-u jednak na razie postanowiłem kupić ssd, a z ram-em teraz się muszę wstrzymać. A to może całkiem wyłączyć ten plik stronicowania?

Dzięki.

Można by było wyłączyć jeśli miałbyś wystarczającą ilość pamięci (nawet z lekkim zapasem).

Czy zdarza ci się wykorzystywać całą dostępną pamięć?

Chyba nie piszę chyba bo nie wiem jak to sprawdzić ale laptop zawiesił mi się może jak do tej pory kilka razy to znaczy nie sam laptop tylko program się zawiesił.

Nie wyłączaj! Istnienie choćby symbolicznego pliku stronicowania (512 - 1024 MB) ustrzeże Cię od zaskakujących komunikatów systemu o “braku pamięci”, choć w istocie masz zamontowaną (RAM) niekiedy nawet sporą jej wielkość.

po co taka operacja zmniejsz tylk orozmiar ale zostaw jak jest

I tak zrobiłem z tych 2,5 GB na 1,5GB. Zobaczymy czy zawoła, że ma mało pamięci.

Miałem już jednocześnie uruchominy Photoshop i Proshow Producer i nić się nie zatkało. Odpowiem jeszcze jak będę robił większe operacje.

Dzięki.