Plik zbyt duży, aby wkleić go na Pendrive'a


(Kic Kpiter) #1

Witam, jak w tytule. Problem pojawia się kiedy chcę skopiować film na pendrive'a, który zajmuję więcej niż 3,99GB, wyskakuje komunikat, że zbyt duży plik, aby go skopiować. Próbowałem formatować "pena" na ExFat i super, pliki się kopiują, ale nie widzi mi tego pena w takim formacie TV. Da radę coś zaradzić? Niestety filmy dobrej jakości czy jakieś 3D są dość duże.


(Cedar) #2

Skoro TV widzi tylko pena w formacie FAT, to musisz przy tym systemie plików pozostać ograniczenie wielkości pliku do 4 GB) i aby skopiować film musisz dokonać jego konwersji na inny format/zmniejszyć rozdzielczość lub podzielić plik na np. dwa.


(bobbi) #3

A próbowałeś na NTFS ? 


(Kris-is) #4

Spróbować może, ale skoro TV nie widział systemu plików exFAT, to z NTFS też może być problem.


(adamserce) #5

Ja w takim wypadku dzielę plik na 2 części. nazwa_1 i nazwa_2. Po zakończonej 1 części automatycznie uruchamia się 2 część. Nie wiem jakiego systemu używasz. Ale pod Windows możesz podzielić plik programem “Boilsoft Video Splitter” a pod Linux "OpenShot Video Editor. Prosto i szybko.


(MiL-) #6

Niekoniecznie. Mój TV nie widzi exFAT a NTFS odczytuje bez problemu. exFAT jest nowszy i nie wszędzie jest rozpoznawany.