Plik zmodyfikowany:utworzony - sprzeczne daty

Witam

Sprawdzam właściwości losowych plików i okazuje się że niektóre wg. Windows’a najpierw zostały zmodyfikowane a później utworzone. Tak wynika z dat wyświetlanych we właściwościach plików. Ktoś wie o co chodzi?

Mam Windows 2000 Professional PL z SP4 i najnowszymi poprawkami.

Tak dokładnie nie potrafię tego wyjaśnić, ale jest to rzecz normalna i to jest pewne :slight_smile:

Moim skromnym zdaniem data modyfikacji pliku może być z datą wcześniejszą niż utworzenie pliku na dysku, jeżeli dany plik (który jest w jakimś przykładowym programie) został poddany modyfikacji, poprawie przez producenta danego oprogramowania, w celu lepszego działania programu po instalacji. Taki plik nie powstaje podczas instalacji, tylko jest kopiowany na dysk.

Jeżeli sie mylę, to poproszę o poprawę.

Sprawdzałem to na utworzonych przez siebie plikach. Z resztą to co piszesz i tak jest niemożliwe bo w żaden sposób nie można pliku najpierw zmodyfikować, a później go utworzyć. To miałoby sens gdyby np. patrzeć na daty plików DLL lub ich wersje, ale to inna zakładka. No chyba że systemy plików zapamiętuja datę modyfikacji na sztywno a datę utworzenia modyfikują przy każdym kopiowaniu. Swoja drogą straszny bezsens i powinno to raczej być w odwrotnym kierunku. Data utworzenia na sztywno a data modyfikacji zmieniana tylko w czasie zmiany zawartości pliku, a nie w czasie kopiowania.

Dlatego napisałem “Moim skromnym zdaniem”, “Jeżeli sie mylę, to poproszę o poprawę” i za nią dzięki :slight_smile: