Plik zródlowy nie jest skompilowany-pomocy

Witam . Od rana zaczołem się uczyć programowania , zainstalowalem na swoim starszym laptopie prgram dev-C++ 4.9.9.2

I kiedy po skomplikowaniu uruchamiam pokazuje się błąd

WARNING

Plik zródłowy nie jest skompilowany

co zrobić zeby go nie bylo dlaczego występuje??

To dla mnie bardzo wazne bo podoba mi się programowanie a wieczorem mógłbym to robic na starym lapku gdyby nie ten błąd

może podaj kod to zobaczymy czy w programie nie ma błędów

spróbuj napisać program w notatniku i zapisz z rozszerzeniem .cpp lub .c w zależności od jezyka którego używasz i skompiluj go w programie

Sprawdż,czy twój plik jest dodany do projektu,możliwe,że nie jest częścią projektu i kompilacja go przez to nie obejmuje,jeśli tak jest to musisz zapisać plik z kodem,stworzyć nowy projekt i dodać do niego ten plik,jeśli to prosty program wyświetlający tylko tekst w konsoli przy tworzeniu projektu musisz wybrać “Console Application”,jeśli tam mają być okienka,itp. wybierasz “win32 Project”,albo “WxWindows project”,bez projektu ci nie skompiluje,projekty tworzy się opcją “Create New projects”

Panie skromny nie z notatnika też niestety nie działa przykro mi i dziękuję za pomoc ale Panie JOhny pan to mi pomógł nie dokładnie zrozumiałem co mi pan napisał ale zrobiłem tak kliknołem na nowy wybrałem project console applications i nazwałem go win32 ale kiedy daje kompiluj a potem uruchom to ładuje NIE MA TEGO BŁĘDU I POJAWIA MI SIĘ SYSTEM 32 Z NAPISEM PROJECT 2 A POTEM OKNO O NAZWIE APP CO SIĘ DZIEJE DZIĘKUJE BŁĄD ZOSTAŁ WYELIMINOWANY