Pliki (archiwum) na karcie SD 512 GB

Chcialbym przeniesc mniej uzywane pliki z dysku laptopa na karte sd 512GB i dodatkowo zrobic ich backup w sieci.

Czy taka karta zadziala na czytniku usb na ktorym dziala karta 32GB? Laptop nie ma czytnika sd. Czy to zda egzamin? Karta bylaby ciagle podlaczona do laptopa.

Mysle ze do backupu wykorzystam chomikuj.pl( brak limitu danych)i dodatkowo terabox(1TB)

Hmm,…

Sprawdź w specyfikacji czytnika jakie ma limity i ograniczenia technologiczne nawet jakby karta ostatecznie trafiła jednak do nowoczesnego smartfona lub lustrzanki tylko i nie było zonku, że nie zgrasz ostatnich zdjęć / filmów.

Wbrew pozorom 512 GB to wcale nie jest tak dużo. Bardzo szybko się zapełni. Czy nie lepszy byłby jakiś dysk zewnętrzny USB 1 - 4 TB ?

Zależy co wrzuca, ja stary dysk 750 GB HDD (zewnętrzny USB 3.0) mam zapełniony ledwo w połowie a są tam głównie śmieci, jak kopia Windows XP z komputera, którego już nie mam (zutylizowany po prawie 15 latach) i kilka kopi „Windows.old” po odświeżaniu Windows 10/11 (np. z powodu lagowania gdy uaktualniłem 7 do 10).

Zaraz będzie 512 nowych postów w tej samej sprawie założonych przez 512 różnych nicków :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może ludzi przeraża rozmiar najmniejszego SSD SATA (z 1,5 kostki masła) lub adaptery dla NVMe (długie na 10 cm, że aż w kawiarni na małym stole ktoś wyłamie nam USB).