Pliki autostartu systemu

Mam w sumie dla fachowców proste chyba pytanie… skąd mam wiedzieć które pliki czy tam programy auto… są mi potrzebne, a które mogę wyłączyć/usunąć?? mam nadzieje że takie pytanie już padło i macie na wglądzie pliki/programy które powinny wręcz być wyłączone/usunięte z mojego systemu…Aha prośba do mod…nie usuwaj tego postu tak odrazu z racji tematu ale ten jest wg mnie najprostrzy do skumania o co b. ewentualnie przekiruj jakimś linkiem na właściwy.plsss(to też w sumie dla mnie bo nie znalazłem właściwszego tematu więc sry)

Dużo syfu ładuje się do autostartu,w większości łatwo się domyślić co jest co.Każdy ma co innego i chyba nie ma uniwersalnego spisu.

Albo wrzuć tutaj opis elementów startowych,albo wygoogluj sobie i będziesz wiedział. :slight_smile:

Jeżeli nie wiesz to zrób skan programem http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html i pokaż nam loga.

Witaj

Pobierz i uruchom program “hijackthis”

Następnie skopiuj dane(log) i wklei tutaj.

Program nie wymaga instalacji. Jest darmowy i nie wymaga wiekszych umiejętnosci informatycznych.

Pozdrawiam

jak kolega wyżej ewentualnie naciśnij start i wpisz msconfig ->enter, zakładka uruchamianie; zrób screen i podaj

nomad22 , jak wyżej napisano - nie ma uniwersalnej listy. Po prostu wchodzisz msconfig, przechodzisz na zakładkę uruchamianie i tam możesz się połapać co wywalić, co nie, bo poza nazwą procesu jest podana ścieżka do folderu programu. A jak nie jesteś pewny, to istnieje taka strona jak google.pl, na które wpisuje się co chce się znaleźć i wtedy przeszukuje sieć i wyświetla strony zawierające to czego szukamy, tak więc wtedy wpisujesz nazwę której nie jesteś pewny, naciskasz enter, albo klikasz na szukaj i już powinieneś znaleźć opis i wtedy powinieneś juz sam dojść do wniosku czy jest to potrzebne czy nie. Proste, prawda?

nomad22 , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.