Pliki .csv a sklep internetowy

Witam,

 

Jestem administratorem sklepu internetowego, w którym właściwości produktów są importowane za pomocą plików .csv bądź .xml. Niestety, mam ogromny problem z wgraniem danych, gdyż program po prostu nie odczytuje zapisanych przeze mnie liczb, chociaż niemalże na pewno robię wszystko dobrze, zwłaszcza że moje zadanie ogranicza się prawie tylko do zmiany jednej cyferki na drugą. Próbowałem już ogromnej ilości wyjść, przeczytałem kilka instrukcji, obejrzałem poradniki i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie popełniam po drodze żadnego błędu, bo działam zgodnie z wszelkimi poleceniami. Dla przykładu:

 

Ilosc_produktow

“100.00”

 

Wartość zmieniam na “50.00”, więc system nie ma żadnych szans na pomyłkę. W najgorszym przypadku mógłby wystąpić błąd odczytu. Mimo to po zaimportowaniu danych wyskakuje informacja o pomyślnym przetworzeniu określonej ilości właściwości produktów, a pod spodem kolejna notka, gdzie liczba zaktualizowanych stanów = 0.

 

Tak więc internetowy program sklepu nawet nie gubi się w przesłanych danych - on je ewidentnie ignoruje. Wielokrotnie pytałem pomocy online, w czym może leżeć problem, ale konsultanci ograniczają odpowiedzi do “U nas działa dobrze” i przesłania screena potwierdzającego ich wersję, dlatego proszę Was o pomoc. Czy jest tu ktoś, kto zna rozwiązanie tej dziwnej sytuacji?

Takie coś zgłasza się do obsługi technicznej firmy, która robiła dany program, wraz z przykładowym plikiem CSV oraz zrzutem ekranu z panelu.

 

Najczęstsze przyczyny to nieprawidłowe kodowanie pliku CSV, niewłaściwe separatory i ograniczniki pól, zły unikalny symbol produktu czy choćby cena (100,00 zamiast 100.00). Równie dobrze do jakiś błąd w panelu.