Pliki *.cue i *.bin z psx - jak nagrać na płytę?

Witam. Zrobiłem dziś odkop danych w starym komputerze. Znalazłem tam grę na playstation 1 (jeszcze mój brat się nią zajmował) która jakimś cudem jest podzielona na 3 części w archiwach. Każda z tych części zawiera plik z rozszerzeniem *.bin i *.cue. Z tym wiąże się moje pytanie: jak takie części nagrać na płytę, aby wykorzystać ją jako grę na psx? Chcę wrócić do dawnych czasów i odpalić NBA 1998 (oczywiście chcę grać na psx):smiley:

Wypal za pomocą programu Alkohol120% bądź UltraISO

Czyli kolejno mam zaznaczyć te 3 części gry i wypalić czy najpierw muszę je jakoś połączyć?

Wypalisz na 3 płytach (dla pewności zobacz ile te *.bin ważą - powinny ok. 700MB, chociaż nie wiem jak to jest z grami na psx, na ilu płytach potrafią być gry itp., bo nigdy play`a nie miałem :()

Na 3 płyty? W takim razie jak rozpocznę grę, skoro niemal wszystkie wymagają tylko jednej płyty? Plik Bin ma dokładnie 538 974 012 bajtów.

3 archiwa może o rozszerzeniu *.r00, *.r01…? Przekopiuj archiwa do wspólnego folderu (jeśli nie są) , zaznacz pliki *.cue i *.bin z jednego archiwum (byle którego) i wypakuj gdzieś. Potem za pomocą alkohola120% wypal.

Przy kopiowaniu zauważyłem, że…wszystkie części są takie same, tzn. przy wypakowaniu kolejnych do jednego folderu pyta czy ma zastąpić go, ale data i rozmiar każdej z części jest taki sam, a osobiście nie wierzę żeby stara NBA miała 2GB bo zawsze mieściła się na jednej płytce.

Po drugie, nagrywanie obrazu wykonałem programem Ashampoo Burning Studio (akurat nie mam Alcohola). Wybrałem opcję “Nagraj obraz płyty”. Pisało, że do wyboru mam obrazy *.cue i *.bin. Gdy z folderu z wypakowaną częścią chciałem wybrać ten największy plik z *.bin, pisało że wystąpił błąd, tak jakby nie obsługiwał tego formatu. Wybrać mogłem tylko *.cue i tak też zrobiłem (chociaż plik ten ma kilkadziesiąt bajtów).

Nagraną płytę wsadziłem do Playa i przy odpaleniu pojawia się Memory Card, tak jakby zupełnie tej płyty nie czytał. W czym tkwi problem? I czy psx 1 może obsługiwać płyty CD-RW? Na taką też nagrałem rzekomy obraz, aby nie tracić płyt jednorazowych.

Skąpisz 0,50 PLN na płytkę CD? W czasach recesji należy wspierać krajową gospodarkę. Całkiem prawdopodobne, że psx 1 nie obsługuje CD RW.

Mowa o archiwach?

bo plik *.cue jest odnośnikiem do pliku *.bin

Zgraj może za zwykłą CD biorąc pod uwagę w/w sugestie.