Pliki deinstalacyjne windowsowych "łatek"

(Farall) #1

Centrum pobierania sciąga mi i instaluje coraz to nowe krytyczne i mniej krytyczne aktualizacje. Po każdej takiej przybywa mi nowy folder z plikami deinstalatora tych łatek w c:\Windows A że partycję systemowa mam ciut małą, zaczyna mi sie na niej ciasno robić. Moje pytanie: czy moge pokasować te foldery deinstalacyjne? Nie zamierzam oczywiście kiedykolwiek odinstalowywać tych aktualizacji, wiec są mi raczej do niczego niepotrzebne. A czy windowsowi do czegos są? Nie zrobi mi jakiegoś "kuku" jak mu to wykasuję? Poradźcie coś plis

(Adarek) #2

Nie będzie zadneg kuku. Usuwaj smiało. Zresztą masz jeszcze coś takiego jak przywracnie systemy. Kumasz ?

Utwórz pumkt przywracania . :smiley:

Potem klikasz na ikonę dysku >>>własciwości>>>oczyszczanie dysku>>>czekasz monent >>> jak ci wyswietli co ma do usunięcia klikasz>>>wiecej opcji. Tu możesz żwolnić odinstalować składniki itp >>> klikasz >> Oczyść w okienku "Przywracanie systemu" >>> System zapyta

czy na pewno chcesz usunąć wszystkie punkty przywracasnia systemu z wyjatkiem najnowszego? >>> klikasz Ok.

Tym sposobem zwolnisz więcej miejsca na dysku

Polecam jeszce do poczytania

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77576.html

:slight_smile:

(JNJN) #3

Jak nie zamierzasz odinstalowywać poprawek to usuń.

(Farall) #4

Pousuwałem ja radziliście i ok :slight_smile: Ale przy okazji wyszła inna sprawa która mnie dziwi. Poczytałem artykuł na chip.pl jak poradził Phylby i było tam min o okresowym czyszczeniu folderu C:\Windows\Prefetch co ma polepszać start kompa. Otóz ja... nie mam tego folderu u siebie w kompie :!: Przynajmniej w tej lokalizacji. Możliwe to jest? Oświećcie mnie bo zgłupiałem chwilowo :?

(Musg) #5

wejdz w start>wyszukaj>pliki i foldery -wpisz tam C:\Windows\Prefetch

i wcisnij wyszukaj

(Farall) #6

Aleś mi musg poradził... :? Dzieki. Jakbym wpisał całą frazę jak ty podałeś ("C:\Windows\Prefetch") to ci gwarantuję ze by nic nie znalazł bo niczego o takiej nazwie nie ma. A samego "Prefetch" też nie znalazł. Z resztą chodziło mi bardziej o to czemu go nie ma, a nie: gdzie jest? Od czego to zależy czy ten folder jest w systemie czy nie?

(Musg) #7

wlasnie tak go znalazlem u siebie ,dlatego napisalem

(Maniooo666) #8

Witam,

Od ustawień rejestru:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... entry54472

(Damian) #9

A jaki masz system operacyjny ?? Windows XP ??

(Farall) #10

maniooo dzieki! Link super, a "guru" picasso ma odpowiedzi na wszystkie chyba pytania :slight_smile:

Damian : tak, mam XP home