Pliki deinstalacyjne windowsowych "łatek"

Centrum pobierania sciąga mi i instaluje coraz to nowe krytyczne i mniej krytyczne aktualizacje. Po każdej takiej przybywa mi nowy folder z plikami deinstalatora tych łatek w c:\Windows A że partycję systemowa mam ciut małą, zaczyna mi sie na niej ciasno robić. Moje pytanie: czy moge pokasować te foldery deinstalacyjne? Nie zamierzam oczywiście kiedykolwiek odinstalowywać tych aktualizacji, wiec są mi raczej do niczego niepotrzebne. A czy windowsowi do czegos są? Nie zrobi mi jakiegoś “kuku” jak mu to wykasuję? Poradźcie coś plis

Nie będzie zadneg kuku. Usuwaj smiało. Zresztą masz jeszcze coś takiego jak przywracnie systemy. Kumasz ?

Utwórz pumkt przywracania . :smiley:

Potem klikasz na ikonę dysku >>>własciwości>>>oczyszczanie dysku>>>czekasz monent >>> jak ci wyswietli co ma do usunięcia klikasz>>>wiecej opcji. Tu możesz żwolnić odinstalować składniki itp >>> klikasz >> Oczyść w okienku “Przywracanie systemu” >>> System zapyta

czy na pewno chcesz usunąć wszystkie punkty przywracasnia systemu z wyjatkiem najnowszego? >>> klikasz Ok.

Tym sposobem zwolnisz więcej miejsca na dysku

Polecam jeszce do poczytania

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77576.html

:slight_smile:

Jak nie zamierzasz odinstalowywać poprawek to usuń.

Pousuwałem ja radziliście i ok :slight_smile: Ale przy okazji wyszła inna sprawa która mnie dziwi. Poczytałem artykuł na chip.pl jak poradził Phylby i było tam min o okresowym czyszczeniu folderu C:\Windows\Prefetch co ma polepszać start kompa. Otóz ja… nie mam tego folderu u siebie w kompie :!: Przynajmniej w tej lokalizacji. Możliwe to jest? Oświećcie mnie bo zgłupiałem chwilowo :?

wejdz w start>wyszukaj>pliki i foldery -wpisz tam C:\Windows\Prefetch

i wcisnij wyszukaj

Aleś mi musg poradził… :? Dzieki. Jakbym wpisał całą frazę jak ty podałeś (“C:\Windows\Prefetch”) to ci gwarantuję ze by nic nie znalazł bo niczego o takiej nazwie nie ma. A samego “Prefetch” też nie znalazł. Z resztą chodziło mi bardziej o to czemu go nie ma, a nie: gdzie jest? Od czego to zależy czy ten folder jest w systemie czy nie?

wlasnie tak go znalazlem u siebie ,dlatego napisalem

Witam,

Od ustawień rejestru:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54472

A jaki masz system operacyjny ?? Windows XP ??

maniooo dzieki! Link super, a “guru” picasso ma odpowiedzi na wszystkie chyba pytania :slight_smile:

Damian : tak, mam XP home