Pliki doc otwieraja się nieczytelnie


(placid) #1

Witam i mam taki problem zainstalowałem sobie na drugim dydku win7 tak na próbę i nie moge otworzyć prawidłowo pliku doc , wordpad otwiera go nieczytelnie ciąg jakiś dziwnych znaczków , dokument rtf otwiera dobrze w czym problem ?


(rgabrysiak) #2

O ile dobrze pamiętam Wordpad w Windows 7 nie obsługuje plików z rozszerzeniem doc. Ale już plik z rozszerzeniem docx otworzysz bez problemu.

Zainstaluj dowolny inny edytor tekstu i po sprawie.

Pozdrawiam


(Kubakurczynski1) #3

Polecam OpenOffice lub LibreOffice.

Pozdrawiam


(adam9870) #4
  1. Jeżeli chodzi tylko o odczyt to może Word Viewer z dodatkiem Office Compatibility Pack, jeżeli istnieje potrzeba odczytu .docx.

http://www.dobreprogramy.pl/Word-Viewer … 12113.html

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-O … 12202.html

  1. Jeżeli chodzi o możliwość odczytu, jak i zapisu plików .doc i .docx, można pobrać próbną wersję pakietu Office albo samego Worda

http://office.microsoft.com/pl-pl/try/

Niestety nie orientuję się, jak jest z kwestiami licencjonowania, konkretnie restrykcjami jakie nakłada umowa licencyjna na wykorzystanie dokumentów utworzonych w próbnej wersji Office.

Inna możliwość to skorzystanie - tak jak koledzy radzą - z pakietów alternatywnych, np. OpenOffice.org. Sam go używam i mogę powiedzieć, że OpenOffice.org Writer pozwala na odczyt plików .docx.

http://www.dobreprogramy.pl/OpenOffice. … 12754.html

Na pewno uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego. :slight_smile:


(Piotrkijak) #5

Pewnie problem jest w tym, że dokumenty są utworzone w Wordzie 2007/2010, a odczytywane sa w starszym. Wystarczy w nowszym wjeść w opcje, ustawić zapis w formacie *.doc i będzie OK. Ewentualnie z tego co się orientuję są konwertery z na doc, tak więc można ewentualnie skonwertować z nowszego na starsze rozszerzenie.