Pliki graficzne nie otwierają się

Witam

  • Gdy klikam na plik graficzny to pojawia się komunikat: Nie znaleziono informacji o żadnym formacie pliku w Rejestrze.

  • Wszystkie pliki graficzne typu jpeg, png itp. są skojarzone z Microsoft Photo Editorem. Gdy otwieram Photo Editora, to pojawia się komunikat: Nie znaleziono informacji o żadnym formacie plików w Rejestrze. Następnie otwiera się Photo Editor, ale przy próbie otwarcia przez „Otwórz” pojawia się komunikat: „Photo Editor” nie możne znaleźć lub otworzyć danego pliku.

Microsoft na swojej stronie daje taką radę:

W kluczu: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\Graphics Filters

W menu Edycja kliknij polecenie Uprawnienia, a następnie kliknij pozycję Zaawansowane.

Sprawdź, czy zaznaczone jest pole wyboru Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym wpisy uprawnienia stosowane do obiektów podrzędnych.

Zaznacz pozycję Użytkownicy z pozycji Uprawnienia i kliknij przycisk Edytuj.

W kolumnie Zezwalaj zaznacz pole wyboru Pełna kontrola i kliknij przycisk OK.

Kliknij przycisk OK, a następnie zamknij Edytor Rejestru.

Niestety ta rada nie pomogła. Ponowna instalacja Editora też nie pomogła.

Jest ktoś w stanie pomóc ?

P.S. Windows XP.

P.S. 2 Proszę nie spamować „byle jakimi” radami.

Możesz wykonać Przywracanie systemu ? Sądzę ,że to ie jest jakiś spam.Gdyby nie wyszło skojarz je z inną przeglądraką Narzędzia /Opcje folderów /Typy plków. Ostatecznie kliknij na plik PPM …Otwórz za pomocą…któras przeglądarka musi otworzyć.

Jeśli skojarzę z Paintem, to otwierają się bez problemu. Natomiast w Paincie gorzej to wygląda, gdyż widać obramowanie właściwe dla tego programu. Poza tym chciałbym rozwiązać problem, a nie go obejść :+)

Co do tropu z IE, to raczej stawiałbym na hipotezę, że to zainstalowanie Framework 4.0 mogło zamieszać. Jeśli wszystko inne zawiedzie, to go odinstaluję, ale najpierw chciałbym sprawdzię wszystkie inne pomysły.

P.S. System był instalowany od podstaw jakiś tydzień temu.

Nie chodzi mi o IE,tylko o skojarzenie plików z programami.Framework 4.0 rzeczyście miesza w XP…o ile jest wogóle potrzebny.Propnuję systemową przeglądarkę ew.Picasa 3,Irfanview 4.28.

Systemowa przegladarka ? - sądziłem, że Photo Editor, to systemowa przeglądarka, ale to pewnie dlatego, że Windows i Office są dla mnie od niepamiętnych czasów jednością :+)

Gdzie szukać tej systemowej przeglądarki ?

xxx

Już znalazłem - to się nazywa: “Przeglądarka obrazów i faksów systemu Windows”.

Już znalazłem - to się nazywa: "Przeglądarka obrazów i faksów systemu Windows.To jest właśnie to…skojarz teraz pliki jpg,jpeg z nią.Sposób podałem wyżej.

Dzięki za pomioc !

Jednak problem dlaczego Photo Editor nie działa pozostaje :+(