Pliki graficzne - problem

to wyjatkowo wazne dla mnie, wiec blagam o pomoc.

od jakiegos czasu na obydwu dyskach psuja mi sie pliki graficzne (chyba glownie jotpegi). psucie objawia sie postepujacym rozpikselowywaniem sie obrazu - obrazki nagle do polowy staja sie niebieskie lub czerwone. niektore pliki po jeszcze dluzszym czasie to po prostu mozaika przypadkowych pikseli.

wydaje mi sie (ale pewnosci oczywiscie nie mam) ze powodem moze byc wlaczona przez mnie kiedys kompresja plikow w windowsie (opcja w “oczyszczanie dysku” - kompresuj stare pliki). od tego czasu starsze pliki podkresla mi w podpisach na niebiesko i chyba (ale nie jestem pewny) tylko te pliki dotyka pikseloza. ale oczywiscie tak jak mowie, nie to moze byc problemem.

opcje w oczyszczaniu dysku dawno wylaczylem a mimo to pliki i tak szlag trafia i nadal podpisy pojawiaja sie na niebiesko.

to dla mnie bardzo wazne bo mam mase plikow graficznych na dysku i wlasciwie w kazdej chwili moze mi szlag trafic jakis wazny plik.

bede ogromnie wdzieczny za pomoc.

system win xp bez zadnych sp.

maciek

=====================================

proszę poprawić błędy w poscie

monczkin

przepraszam, ale nie rozumiem?? moze gdzies nie widze jakiejs literowski, ale generalnie nie dostrzegam w moim poscie zadnego bledu!

wydaje mi sie, ze zwracam sie tutaj o pomoc w rozwiazaniu waznego dla mnie problemu, a nie o porady ortograficzne.

nie wiem kim Pan jest Panie monczkin, ale prosze wiecej nie wpisywac sie w tym watku, chyba, ze jest Pan w stanie pomoc mi w znalezieniu przyczyny zaistnialego problemu…

z szacunkiem

Złączono Posta : 22.11.2005 (Wto) 20:28

naprawde nikt nie ma pomyslu co na to poradzic?

nikt z was nigdy nie mial tego problemu?

maciek

Sproboj wejsc w MOJ Komp => wlasciwosci dysku C: D: itd (w zaleznosci ile masz partycji) Tam bedzie opcja “Kompresuj dysk aby zaoszczedzic miejsce” Odznaczyc (nieaktywna ma byc).

Dziwny en problem. Niewiem dlaczego tak ci sie dzieje. Moze to jakis wirus ktory uszkodzil ten program z ktorego ogladsz te zdjecia…ewentualnie zainstaluj ten program ponownie.

Czy uważasz że pisownia bez polskich znaków diakrytycznych jest poprawna pod względem ortograficznym, czy że jest to kolejna głupia internetowa nowo moda :?

Zanim do kogoś się zwrócisz w ten sposób, wypada się zapoznać z gospodarzami tego forum i ich przedstawicielami :!:

Zamiast być wdzięcznym za uprzejmość w stosunku do Twojej osoby, Moderatora spotykają takie rzeczy :-x . Na drugi raz od razu skorzysta z możliwości jakich daje mu regulamin, gdyż pewnie nie będzie mu się chciało słuchać kolejnych nonszalancji i nieuprzejmości z Twojej strony :frowning:

oraz:

Reasumując radzę jak najprędzej zapoznać się z tymi ustaleniami:

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

:twisted:

A gdy maciek7 to zrobi to się zgłosi na PW do mnie

Na wszelki wypadek tłumaczę co znaczy PW

maciek7 nie masz przypadkiem właczonej kompresji plików na dyskach bezposrednio.

Mój Komputer>>PPM na partycji>>Własciwosci>>zezwalaj na kompresje plików…