Pliki *iso Można uzywać bez wypalania na płyty?

Mam dwa pliki ISO takie od nagrania na plyte, czy można ich uzywać bez wczesniejszego nagrania na płyte? Że tak powiem z poziomu komutera :wink:

Można montując obrazy w wirtualnych napędach, np. programem PowerISO

alkohol 52%

Uwaga!

Program instaluje ze sobą toolbar firmy Alcohol Software.

nie lubie takich wynalzkow wiec nie chce tego :wink:

MagicDisc -> freeware, bez reklam… :slight_smile: Używam i polecam… otwiera wszystkie pliki (nawet te z PowerISO)… Naprawdę dobry programik… :slight_smile: Emulacja do 15 napędów… :slight_smile:

Jeżeli natomiast nie chce się używać tych wirtualnych napędów… Wystarczy wypakować do jakiego folderu ten plik *.iso -> WinRARem :slight_smile:

Znany i lubiany daemon tools

Tak jak KahlanAmnell bardzo polecam Magic Disc. Obsługuje także wiele więcej formatów. :mrgreen:

dzieki wszytkim

Wypakować winrarem się da ale wcale to nie oznacza, że program taki da się uruchomić. Gdyby to było możliwe w każdym przypadku to tworzenie obrazu płyty nie miało by większego sensu. Na płycie są sektory których normalnie nie da się odczytać, a tym bardziej wypakować czy skopiować. Zapisy w tych sektorach są często niezbędne do uruchomienia programu.

DAEMON… prostota i funkcjonalność.

Jak się kiedyś bawiłeś innymi wynalazkami, to straciłem swoje własne fizyczne CD Romy :smiley:

Ale nie powiedziałam, że na wszystko to działa… napisałam tylko, że można :stuck_out_tongue:

Tak naprawdę to też nie jest prawda w każdym przypadku. Jeżeli np. weźmiemy dysk startowy gdzie wszystkie pliki są zapisane w sektorach ukrytych to nic nie wypakujesz, a dysk taki wygląda jak by na nim nic nie było, co już nie jednego zmyliło. :frowning:

A to może u mnie to też było przyczyną zniknięcia mojej nagrywarki

A u mnie na dysku siedzi Deamon Tools :smiley:

Ile razy mam powtórzyć, że masz rację… Napisałam przecież, że tylko dla niektórych plików *.iso można to zastosować…

Jak tworzysz plik *.iso całego CD albo DVD… to i tak kopiujesz te ukryte pliki… Nie wiem, u mnie ani razu się nie zdarzyło, by takie coś nie przeszło… Racja, że się nie da tak zrobić z dyskami, które później proszą w wrzucenie II CD i tak po kolei (np. Visual Studio 2005)… tak się nie da zrobić, ale niektóre rzeczy się da i ja o nich piszę… System Windows, też się nie da uruchomić instalki bez emulatora…

Tak lepiej??

Ale ja i tak polecam MagicDisk… bo z Daemon, miałam niezłe problemy i się zawiodłam…