Pliki MP3 lub WMA bez żadnej kompresji

Witam. Czy istnieje jakiś sposób zakodowania pliku dźwiękowego w formacie mp3 lub wma bez używania JAKIEJKOLWIEK kompresji? Nie zależy mi tu na ograniczaniu wielkości pliku - chodzi o to, że moja wieża widzi tylko pliki mp3 lub wma a wavow już nie. chciałbym moc odtwarzać na niej muzykę bez strat jakości. Chodziło by wiec o zrobienie nieskompresowanego pliku ćwiekowego z “nagłówkiem” mp3 lub wma, żeby wieża mogła go odczytać. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe?

Nie bo to jest zawsze kompresja stratna.

Poczytaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/MP3

 

 

Co do wma: https://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio_9_Lossless  - czym w ten sposób skompresować i czy będzie Twój odtwarzacz to obsługiwał -  nie wiem.

Do tego mylisz pojęcia, dla Twojej informacji - kompresja może być też bezstratna, używa jen np. format flac ale Twój odtwarzacz tego i tak pewnie nie odczyta.

 

PS. skompresuj do mp3 w wysokiej (bitrate 256 lub 320 kb/s)  jakości, jestem przekonany, że nie usłyszysz różnicy.

Jeśli już chcesz w mp3 to zakoduj z jakościa 320 kbps.Sam format mp3 to już kompresja stratna.Żadna zwykła wieża nie widzi wavów.Jest jeszcze opcja zrobienia cd audio,ale na to wchodzi mało utworów 10-12 zależy od wielkości.Jedna mp3 z jakością 320 kbps to ok. 10 MB.

Utworów na CD  Audio  “wchodzi” nawet np. 100, nie wprowadzaj w błąd, wszystko zależy od czasu trwania utworów.

No popatrz, nie wiedziałem. Nie może zajmować np. 100 MB lub 0,5 MB? Ciągle wprowadzasz w błąd…

Istnieje jak najbardziej i to w samym Windows. Windows Media Player ma możliwość zapisu pliku WMA bezstratnego. Jedyne straty jakościowe w tego rodzaju pliku jakie ewentualnie mogą wystąpić to błędy sprzętowe. W opcjach w zakładce “zgrywanie” wybierz pozycję: Windows Media Audio (bezstratny).

Co do mp3 chodzi mi oczywiście o 3-4 minutowe utwory,mniej więcej tyle trwają piosenki :-).CD Audio też kiedyś z mp3 zgrywałem,żeby wieża to widziała.Stary sprzęt obsługuje tylko CD Audio,dopiero ten nowszy odtwarza mp3 i inne formaty.