Pliki na partycji D:

Na dysku D od jakiegoś czasu mam takie pliki, nie są one w żadnym folderze. Czy mogę je usunąć?

syfc.png

Win Ultimate x64

Możesz. Jakiś instalator rozpakował sobie swoje pliki tymczasowe w takim dziwnym miejscu. A może am mu kazałeś to zrobić? :slight_smile:

Dla świętego spokoju przenieś te pliki do jakiegoś folderu, poczekaj kilka-kilkanaście dni i jak nic się nie posypie ani nie zacznie się dziwnie zachowywać - usuń.

Zapewne nieświadomie :smiley: Dziękuję za odpowiedź.

Są to pliki instalacyjne Microsoft Visual C++, instalator rozpakowuje te tymczasowe pliki instalacyjne na partycję gdzie znajdzie najwięcej miejsca, niestety potem ich już nie usuwa, można je usunąć.

Odnośnie tego usuwania. U mnie, nie wiem dlaczego przy próbie usunięcia tych plików, system się wiesza, pulpit blednie i nie pozostaje nic innego jak twardy reset komputera. Po dwóch próbach usunięcia powyższego, zrezygnowałem i poczekam do czasu usuwania gry przy której to się pojawiło.

Ty chyba piszesz o jakiś innych plikach, może chciałeś usunąć program Visual C++, a nie jego instalatora.

Przy okazji instalowania jakiejś gry /nie pamiętam jakiej /, pojawiły mi się te pliki na innnej partycji niż instalowana gra /nie pytał, gdzie ma się zainstalować, a i ja nic nie zmieniałem z domyślnej instalacji/. Teraz, gdy chcę te pliki usunąć robi mi się to, co opisywałem powyżej. Jeżeli natomiast kliknę ikone “instal” pojawiają mi się dwie opcje: “napraw” lub “odinstaluj”. Rozumiem przez to , że jest to jakiś program /nie wiem do czego służy/ potrzebny do prawidłowej pracy gry, ale dlaczego zainstalował się na tej partycji, zupełnie nie związanej z grą /mam tam tylko filmy/.

po pierwsze nie zainstalował się tam

po drugie to są pliki instalatora

po trzecie możesz to usunąć(usuń tylko te pliki co są na obrazku)

po czwarte program zainstalował się na partycje systemową

Otóż to, gdybym miał coś napisać to właśnie coś takiego. Nie jest możliwe by Visual zainstalował się gdzie indziej niż na partycji systemowej