Pliki pobrane są uszkodzone!

Witam.

Jaki system? Podaj, co masz w autostarcie. Jakie uruchomione procesy. Co masz zainstalowane.

System Windows XP,  w autostarcie jest GamesFirst LIVE!, uruchomione procesy: opera.exe, opera.exe opera_crashreporter.exe, taskmgr.exe, opera.exe, wmiprvse.exe, mst.exe, alg.exe, rundll32.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, RTHDCPL.EXE, rundll32.exe, explorer.exe, PnkBstrA.exe, svchost.exe, spoolsv.exe, GoogleUpdate.exe, daemonu.exe, wprotectmanager.exe, PluginService.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, lsass.exe, services.exe, winlogon.exe, csrss.exe, smss.exe, wscntfy.exe, Live.exe, svc.exe, System, Proces bezczynności systemu.

Koniec

Chciałem teraz pobrać jave, ale plik jest uszkodzony -.- .

 http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/

Widać proces SP2 - wscntfy.exe. Zacznij od zainstalowania servicepack3 http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack-3,Program,Windows,12243.html

Czemu mam tego użyć ??

Narazie się to ściąga, ale jak napisałem w temacie może to być uszkodzone !

No i się nie udało ściągnąć plik uszkodzony chyba że poczekam parę miesięcy i dostane płytę z Windowsem i SP3 to wtedy zformatuje i powiadomię, a tak to wstrzymam temat chyba że macie jeszcze jakieś pomysły ?

Jest jeszcze inne sprawdzenie, co Ci się uruchamia.

Pobierz openedfiles view. Wypakuj i zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Po usunięciu zipów i folderu spolszczenia, uruchom programik 96.6KB http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dprogramy%2Bnirsoft&rurl=translate.google.co.uk&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html&usg=ALkJrhj0iadX_lB2jV_cNheZzTSmGBqr8Q

 

Wybierasz z menu edycja - zaznacz wszystko, potem z prawokliku wybierasz  zapisz wybrane pozycje. Wtedy masz w pliku tekstowym wszystko, co w danej chwili się uruchamiało. Wklejasz tekst z pliku tekstowego na wklej.org, z tu zapodajesz linka.

 

Pobierasz w Operze? Sprawdziłeś pobieranie w Internet Explorer8? Usługi powyłączane i aktualizacje, a system nie woła o SP3? Co to dokładnie za XP? To nie masz płyty instalacyjnej XP?

Pokaż zrzut ekranu z listą zainstalowanych programów:

http://wklej.org/

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-xp/help/setup/take-a-screen-shot

Również jest możliwe że masz uszkodzony dysk. Pobierany plik jest zapisywany akurat w obszarze z uszkodzonymi sektorami, lub podczas ściągania plik tymczasowy “pracuje” na uszkodzonych sektorach. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem.

Sprawdź dysk jakimś dokładnym skanerem.

Spróbuj też podczas pobierania pliku zapisać go w innym miejscu, np. na pendrive. Możesz też spróbować przenieść katalog TEMP na jakiś inny dysk.

czemu to ma służyć ?.. temu: ( Możliwe,że to jakiś wirus , ale nie mogę nawet pobrać antywirusa)

Są dobre skanery antywirusowe. Np, comodo cleaning essentoals nie wymaga instalowania. http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.comodo.com/business-security/network-protection/cleaning_essentials.php&prev=/search%3Fq%3Dcomodo%2Bcleaning%2Bessentials%26safe%3Doff

Byle pobrać. Można pobrać na inny komputer, nagrać na płytę i po prostu skopiować na komputer z kłopotami, uruchomić.

Myślę że może to być wina dysku twardego, możliwe że masz badsectory i trzeba się najpierw tego upewnić, więc wejdź do folderu Mój komputer (ikona na pulpicie lub Start > mój komputer), następnie kliknij PPM na dysk C (lub inny na którym masz zainstalowany system), wejdź do zakładki Narzędzia, następnie w polu Sprawdzanie błędów kliknij przycisk Sprawdź teraz/Check now, zaznacz obie opcje, czyli naprawa systemu plików i wyszukiwanie badsectorów i wybierz opcję zaplanowania skanowania następnie uruchom ponownie komputer.

 

Możesz też przez wiersz poleceń wpisując komendę chkdsk /f /r , gdy zapyta cię czy zaplanować wpisz T (lub Y, w zależności jaki wybór ci daje) następnie uruchom ponownie komputer. Skanowanie rozpocznie się podczas uruchamia komputera i będzie trwało od ok. 15 minut do ok. 2 godzin.

Po zakończeniu napisz nam jak się odbył proces skanowania (czy naprawił jakieś badsectory, lub błędy systemu plików).

Prawdopodobnie wystarczy odinstalować szkodliwe programy Adware.

Na pewno są takie programy, bo widać to na liście uruchomionych procesów.