Pliki pobrane są uszkodzone!


(Bartekbartek2002) #1

Witam.


(Bogdan_G) #2

Jaki system? Podaj, co masz w autostarcie. Jakie uruchomione procesy. Co masz zainstalowane.


(Bartekbartek2002) #3

System Windows XP,  w autostarcie jest GamesFirst LIVE!, uruchomione procesy: opera.exe, opera.exe opera_crashreporter.exe, taskmgr.exe, opera.exe, wmiprvse.exe, mst.exe, alg.exe, rundll32.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, RTHDCPL.EXE, rundll32.exe, explorer.exe, PnkBstrA.exe, svchost.exe, spoolsv.exe, GoogleUpdate.exe, daemonu.exe, wprotectmanager.exe, PluginService.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, svchost.exe, lsass.exe, services.exe, winlogon.exe, csrss.exe, smss.exe, wscntfy.exe, Live.exe, svc.exe, System, Proces bezczynności systemu.

Koniec

Chciałem teraz pobrać jave, ale plik jest uszkodzony -.- .


(ybu) #4

 http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(Bogdan_G) #5

Widać proces SP2 - wscntfy.exe. Zacznij od zainstalowania servicepack3 http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack-3,Program,Windows,12243.html


(Bartekbartek2002) #6

Czemu mam tego użyć ??

Narazie się to ściąga, ale jak napisałem w temacie może to być uszkodzone !

No i się nie udało ściągnąć plik uszkodzony chyba że poczekam parę miesięcy i dostane płytę z Windowsem i SP3 to wtedy zformatuje i powiadomię, a tak to wstrzymam temat chyba że macie jeszcze jakieś pomysły ?


(Bogdan_G) #7

Jest jeszcze inne sprawdzenie, co Ci się uruchamia.

Pobierz openedfiles view. Wypakuj i zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Po usunięciu zipów i folderu spolszczenia, uruchom programik 96.6KB http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dprogramy%2Bnirsoft&rurl=translate.google.co.uk&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html&usg=ALkJrhj0iadX_lB2jV_cNheZzTSmGBqr8Q

 

Wybierasz z menu edycja - zaznacz wszystko, potem z prawokliku wybierasz  zapisz wybrane pozycje. Wtedy masz w pliku tekstowym wszystko, co w danej chwili się uruchamiało. Wklejasz tekst z pliku tekstowego na wklej.org, z tu zapodajesz linka.

 

Pobierasz w Operze? Sprawdziłeś pobieranie w Internet Explorer8? Usługi powyłączane i aktualizacje, a system nie woła o SP3? Co to dokładnie za XP? To nie masz płyty instalacyjnej XP?


(Atis) #8

Pokaż zrzut ekranu z listą zainstalowanych programów:

http://wklej.org/

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-xp/help/setup/take-a-screen-shot


(Vidivarius) #9

Również jest możliwe że masz uszkodzony dysk. Pobierany plik jest zapisywany akurat w obszarze z uszkodzonymi sektorami, lub podczas ściągania plik tymczasowy “pracuje” na uszkodzonych sektorach. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem.

Sprawdź dysk jakimś dokładnym skanerem.

Spróbuj też podczas pobierania pliku zapisać go w innym miejscu, np. na pendrive. Możesz też spróbować przenieść katalog TEMP na jakiś inny dysk.


(ybu) #10

czemu to ma służyć ?.. temu: ( Możliwe,że to jakiś wirus , ale nie mogę nawet pobrać antywirusa)


(Bogdan_G) #11

Są dobre skanery antywirusowe. Np, comodo cleaning essentoals nie wymaga instalowania. http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.comodo.com/business-security/network-protection/cleaning_essentials.php&prev=/search%3Fq%3Dcomodo%2Bcleaning%2Bessentials%26safe%3Doff

Byle pobrać. Można pobrać na inny komputer, nagrać na płytę i po prostu skopiować na komputer z kłopotami, uruchomić.


(StarterX4) #12

Myślę że może to być wina dysku twardego, możliwe że masz badsectory i trzeba się najpierw tego upewnić, więc wejdź do folderu Mój komputer (ikona na pulpicie lub Start > mój komputer), następnie kliknij PPM na dysk C (lub inny na którym masz zainstalowany system), wejdź do zakładki Narzędzia, następnie w polu Sprawdzanie błędów kliknij przycisk Sprawdź teraz/Check now, zaznacz obie opcje, czyli naprawa systemu plików i wyszukiwanie badsectorów i wybierz opcję zaplanowania skanowania następnie uruchom ponownie komputer.

 

Możesz też przez wiersz poleceń wpisując komendę chkdsk /f /r , gdy zapyta cię czy zaplanować wpisz T (lub Y, w zależności jaki wybór ci daje) następnie uruchom ponownie komputer. Skanowanie rozpocznie się podczas uruchamia komputera i będzie trwało od ok. 15 minut do ok. 2 godzin.

Po zakończeniu napisz nam jak się odbył proces skanowania (czy naprawił jakieś badsectory, lub błędy systemu plików).


(Atis) #13

Prawdopodobnie wystarczy odinstalować szkodliwe programy Adware.

Na pewno są takie programy, bo widać to na liście uruchomionych procesów.