Pliki same się usunęły

Około miesiąc temu ściągałam z internetu płytę. Wszystkie zawarte pliki działały, i po ściągnięciu jej wykonałam skany programem Spybot i Malwarebytes, z tego co pamiętam to nie znalazły nic groźnego. Dziś zszokowałam się, bo folder tej płyty zniknął. Szukałam go za pomocą “wyszukaj”, sprawdzałam w koszu - bez rezultatu, nie znalazłam go ani nigdzie na komputerze, ani w koszu. Nie wiem czy to może mieć związek, ale ostatnio cofałam system - wątpie że to przez to, ale być może tak. Chociaż z tego co pamiętam to cofałam go do momentu, kiedy ten folder na komputerze jeszcze był. Ale głowy nie daję. W dodatku cała reszta plików jest w porządku, raczej niczego nie brakuje, jedynie tego folderu. Co mogło się stać?

Nie chodzi już o sam folder, bo właściwie nie był dla mnie bardzo wartościowy, ale o sam fakt, że to się stało - nie chciałabym aby w przyszłości w ten sam sposób zginęło coś innego.

Prawie pewne, że tak! Tym bardziej, jeśli były na partycji z systemem. Na przyszłość skonfiguruj Przywracanie systemu tak, aby dotyczyło wyłącznie partycji systemowej (np.C). Mając jeszcze inną partycję do dyspozycji, na nią pobieraj i magazynuj Twoje zasoby, m.in. pobierane z internetu. W ten sposób nawet w przypadku przywracania systemu “do tyłu” nic Ci nie zginie z tej partycji “magazynowej”, nie objętej przywracaniem.