pliki same się usuwają

Witam!

Po ponownym uruchomieniu kompa programy mi się same usuwają.

Usunęły mi się już ccleaner, Ipla, i jeszcze jeden ale nazwy niepamiętam. Na pulpicie ikonki tych programów zrobiły się białe tzw. bez obrazków. A gdy chcę uruchomić ten program to wyskakuje okienko czy usunąć skrót.

  1. odpiąłes dysk z programem
  2. dysk jest uszkodzony
  3. pograłeś pirackie/zawirusowane wersje i usunieto
  4. antywirus jest zbyt czuły i usunął

prawdopodobnie jeśli chodzi o to to pobrałem piracka gra. moge sie jakos tego błedu pozbyc?

Raczej nie na tym forum, no chyba, że iJulisz zrobi szybciej naprawy niż moderacja wklei ban lub wywali tematy.

Jeżeli znika Ci “plik gry”, to antywirus usuwa wirusa. Ktoś na innym forum może poradzic “wyłącz antywirusa!”, ale to równie rozsądne jak otwarcie okien i drzwi i wyjazd na tygodniowe wakacje. :slight_smile:

Jeżeli znikają INNE pliki, nie ta kradziona gra, to może być objaw infekcji. Prawdopodobnie, jak zaczęło szyfrować, to po takim czasie juz większość plików poszła na straty. Oczywiscie moze byc to “mniej szkodliwy wirus”. :wink:

wlaśnie problem w tym ze moj antywirus nic nie wykrywa a pliki .exe nadal znikaja a sama gra juz dawno zniknela

Jak ci tutaj Julisz nie odpisze to pisz do tachiona na safegroup.pl
https://safegroup.pl/forum-5.html

Obaj godni polecenia.

Opcjonalnie na anglojęzycznym forum.

Jak to możliwe to nie uruchamiaj komputera do czasu kontaktu żeby wirus nie wyrządził większej ilości szkód o ile ma co jeszcze zepsuć / ukraść.