Pliki startowe Windows XP

Witam

Witam

Mam małe pytanko do fachowców odnośnie XP , mianowicie niektóre programy takie jak np; Partition Magic, scandisc czy programy do defragmentacji na dyskach format NTFS nie posiadają bezpośredniego dostępu do dysku i aby tego uniknąć wykonuje reset kompa, aby uruchomić podczas startu programy bliźniacze - mogę to porównać z trybem systemu DOS 6 , na niebieskim tle tak jakby wiersz poleceń.

Moje pytanie brzmi. Gdzie i do jakich plików lub klucza rejestru dopisywana jest

komenda startowa powyższych programów?

Podczas każdego startu, kompa uruchamia mi się Netlimiter wykonałem od instalowanie , ale nie pomogło.

Pozdrawiam

Hej,

Możesz to sprawdzić uruchamiając przystawkę msconfig - w zakładce Uruchamianie podane są programy startujące automatycznie razem z systemem. Możesz posłużyć się też na przykład programem CCleaner lub Startup Control Panel, by znaleźć szukane wpisy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie

Myślę że chyba nie tedy droga bo jak kolega sam napisał programy uruchamiają się wraz ze startem windows, natomiast

programy o których wcześniej pisałem uruchamiają się przed załadowaniem windows wiec wpisy w rejestrach na tym etapie jeszcze nie działają.Według mojej wiedzy dzieje się tak, aby program o którym mowa powyżej miał bezpośredni dostęp do dysku bo po załadowaniu XP niestety takiego nie będzie- XP chroni i zabezpiecza dostęp do HD .

To może są jakieś wpisy w plikach które są uruchamiane jeszcze przed załadowaniem XP

Pozdrawiam

Hej,

Zależy, co uważasz za moment uruchomienia systemu operacyjnego - w ogóle jego uruchomienie czy uruchomienie jego interfejsu graficznego. Gdy uruchamiasz komputer na początku wykonywane są testy POST w obrębie BIOS’u. Po ich zakończeniu następuje odwołanie do napędu zdefiniowanego w BIOS’ie jako podstawowy i wyszukiwanie na nim sektora startowego, po którego znalezieniu następuje ładowanie podstawowych elementów systemu operacyjnego. Nieco więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Ogólnie więc jedyną furtką do zmian - przed załadowaniem systemu jest podmiana MBR - ale po niej zainstalowany system może mieć problem z uruchomieniem.

W dokumencie pod linkiem wszystkie pliki, odpowiadające za start systemu, są dokładnie opisane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dredor ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.