Pliki startowe Windows XP

(Fufu) #1

Witam

Witam

Mam małe pytanko do fachowców odnośnie XP , mianowicie niektóre programy takie jak np; Partition Magic, scandisc czy programy do defragmentacji na dyskach format NTFS nie posiadają bezpośredniego dostępu do dysku i aby tego uniknąć wykonuje reset kompa, aby uruchomić podczas startu programy bliźniacze - mogę to porównać z trybem systemu DOS 6 , na niebieskim tle tak jakby wiersz poleceń.

Moje pytanie brzmi. Gdzie i do jakich plików lub klucza rejestru dopisywana jest

komenda startowa powyższych programów?

Podczas każdego startu, kompa uruchamia mi się Netlimiter wykonałem od instalowanie , ale nie pomogło.

Pozdrawiam

(Dimatheus) #2

Hej,

Możesz to sprawdzić uruchamiając przystawkę msconfig - w zakładce Uruchamianie podane są programy startujące automatycznie razem z systemem. Możesz posłużyć się też na przykład programem CCleaner lub Startup Control Panel, by znaleźć szukane wpisy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Fufu) #3

Witam ponownie

Myślę że chyba nie tedy droga bo jak kolega sam napisał programy uruchamiają się wraz ze startem windows, natomiast

programy o których wcześniej pisałem uruchamiają się przed załadowaniem windows wiec wpisy w rejestrach na tym etapie jeszcze nie działają.Według mojej wiedzy dzieje się tak, aby program o którym mowa powyżej miał bezpośredni dostęp do dysku bo po załadowaniu XP niestety takiego nie będzie- XP chroni i zabezpiecza dostęp do HD .

To może są jakieś wpisy w plikach które są uruchamiane jeszcze przed załadowaniem XP

Pozdrawiam

(Dimatheus) #4

Hej,

Zależy, co uważasz za moment uruchomienia systemu operacyjnego - w ogóle jego uruchomienie czy uruchomienie jego interfejsu graficznego. Gdy uruchamiasz komputer na początku wykonywane są testy POST w obrębie BIOS'u. Po ich zakończeniu następuje odwołanie do napędu zdefiniowanego w BIOS'ie jako podstawowy i wyszukiwanie na nim sektora startowego, po którego znalezieniu następuje ładowanie podstawowych elementów systemu operacyjnego. Nieco więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Ogólnie więc jedyną furtką do zmian - przed załadowaniem systemu jest podmiana MBR - ale po niej zainstalowany system może mieć problem z uruchomieniem.

W dokumencie pod linkiem wszystkie pliki, odpowiadające za start systemu, są dokładnie opisane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Agatonster) #5

Dredor ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.