Pliki "Thumbs"

Witajcie, zarchiwizowałem na płycie DVD moje dokumenty. Kopiowałem je w Neronie. Po nagraniu w prawie każdym folderze na płycie znajduje się ukryty plik “Thumbs”. Są ich setki. Co to za badziewie? W oryginalnych folderach na HDD nie mam tego. Sprawdzałem, więc czemu je mam po nagraniu na płycie? Co to za “Thumbs”?

w orginalnych folderach zapewne też masz, tylko są to pliki ukryte, możesz je spokojnie usuwać, odpowiedzialne są za miniaturki plików, a jeżeli ich więcej nie chcesz to zaznacz

narzedzia>>opcje folderów>>widok>>nie buforuj miniatur

Odpowiedź

Jest,ale żeby to zobaczyć musisz wejść w te foldery przez nero lub wyłączyć ukrywanie plików

Nie masz???

Wpisz w wyszukiwarke plików Thumbs.db

http://www.szczepanik.org/Zasoby/Windows/thumbs.htm

no tak, tyle że ja zawsze mam włączoną opcję “pokaż ukryte pliki” i nie widzę żadnych “thubsów”, po drugie, zanim napisałem na forum zrobiłem "wyszukaj>> thumbs… i prawie wszystkie pliki znalazł mi na płycie a nie na HDD. Wyszukiwanie również obejmowało ukryte pliki. W Moje dokumenty na “D” nic nie znalazł, a na CD Rom chyba ze trzysta

A czytaleś co kryje się pod linkami???

Ooo, sorki, serdeczne dzięki lazakir, poczytam sobie, bo ciekawe informacje :slight_smile:

Własnie mam tak zaznaczone i pomimo tego zaznaczenia gdy wchodze poprzez nero mam widoczny plik Thumbs a gdy wpisuje w wyszukiwarke pomimo ze mam zaznaczone “pokazuj ukryte plilki” nie wyszukuje żadnego i to jest dziwne.

a masz wyłączone: Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego ??

Mam to zafajkowane ale gdy odfajkowałem jest tak samo.

W opcje folderów ustawiłem na “pokaż chronione pliki systemu operacyjnego”. Dałem “wyszukaj” i znalazł mi masę “thumbs”, czy mogę je wszystkie usunąć? W okni wyszukiwania Są “Thumbs.db” i "Thumbs.db.nco

LOGOS przeczytaj mój pierwszy post, oczywiście, że możesz

Dobra, wszystko już wiem o “thumbsach”, jeszcze jedno pytanie do ukrytych plików. Oprócz “thumbs” wyświetla mi też pliki “desktop”, czy je też moge usunąć?

pliki dekstop odpowiadają za wygląd danego foldera np. gdy wybierzesz specjalną ikonę dla danego folderu to tam będą zapisane informacje o tym

a ja mam pytanie co do plików thumbs ?? czy obciaża to w znaczyny sposów komputer ?? Czy korzystają z tego programy takie jak InfranView czy ACDSee ??

Nie obciążają, po prostu tylko zajmują miejsce na dysku - nic nie szkodzi usunięcie i tyle.