Pliki w chmurze

Witam szanownych forumowiczów.
Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat więc napisałem go tu, mam nadzieję że to nie jest wbrew przepisom tego forum.
Mam pytanie odnośnie umieszczania plików w chmurze. Moja żona straciła bardzo ważne pliki, które przetrzymywała na pendrivie i po tym zdażeniu powiedziałem jej że jest opcja wrzucania plików do tzw. chmury. Powiedzmy że mam plik np. w exelu umieszczony w chmurze i taki sam na komputerze ale po jakimś czasie ten plik na komputerze zostanie uzupełniony nowymi danymi i tu pytanie czy ten plik który znajduje się w chmurze sam automatycznie się nadpisze tymi nowymi danymi które zostały wprowadzone w pliku na komputerze ?
Mam nadzieję że opisałem moje pytanie sensownie :slightly_smiling_face:

Pozdrawiam
Piotr

Jesli będziesz korzystał z programów biurowych zapisujących stan pliku w chmurze to tak - nadpisze się, ale możesz też wybrać opcję zapisu pod postacią innej nazwy.

Jak generujesz na komputerze spore ilości danych dla Ciebie ważnych, warto robić sobie częste kopie zapasowe lub tak zoptymalizować komputer by tworzył je za Ciebie, samodzielnie.

A czy są jakieś darmowe programy biurowe które zapisują aktualny stan pliku w chmurze ?

https://www.google.pl/intl/pl/docs/about/

Dzięki bardzo :slight_smile: